Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
18/11/2020 - 12:10

Plotki w sprawie ośrodka zdrowia w Tęgoborzy. Zamkną przychodnię na zawsze?

Od jakiegoś czasu w gminie Łososina Dolna i w okolicznych miejscowościach krążą plotki dotyczące całkowitego zamknięcia Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tęgoborzy od 1 stycznia 2021 roku. Być może są one konsekwencją tymczasowego wstrzymania działalności przychodni w Łososinie ze względu na koronawirusa. Co na to wójt?

- W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby z dniem 1 stycznia 2021 roku Zakład Opieki Zdrowotnej w Tęgoborzy miał być zamknięty, uprzejmie informuję, iż są to informacje nieprawdziwe – twierdzi wójt gminy, Andrzej Romanek. Skąd więc plotki?

Jeszcze w tym roku odchodzi z pracy lekarz, który od pewnego czasu korzysta z urlopu wypoczynkowego. Starając się zapewnić świadczenie usług medycznych mieszkańcom, kierownik zakładu w Tęgoborzy zatrudnił w jego miejsce dwóch lekarzy – dopóki nie uda się znaleźć kogoś na pełny etat. Jeden z nich jest do dyspozycji pacjentów dwa razy w tygodniu po 4 godziny, a drugi raz w tygodniu przez 5 godzin.

Czytaj też: Przychodnia w Łososinie Dolnej była zamknięta z powodu COVID-19

Ogłoszenia w sprawie poszukiwania lekarza na pełny etat zostały skierowane do Okręgowych Izb Lekarskich w województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Zakład opieki zdrowotnej prowadzi też bezpośrednie rozmowy z medykami. Niestety, w Polsce brakuje lekarzy, a znalezienie kogoś na zastępstwo to niełatwe zadanie.

- Chciałem zapewnić, że robimy wszystko, aby zabezpieczyć ciągłość opieki medycznej zarówno w ZOZ w Tęgoborzy, jak i w ZOZ w Łososinie Dolnej. Proszę o zrozumienie trudności z jakimi się zmagamy, co nie wynika z braku starań, ale ogromnego niedoboru lekarzy w Polsce – wyjaśnia wójt. To oznacza, że przychodnia w Tęgoborzy w przyszłym roku będzie funkcjonowała bez zmian. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Google Maps)Dziękujemy za przesłanie błędu