Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
28/03/2023 - 21:10

Plenerowa Droga Krzyżowa w Piątkowej. Znowu ściągnie tłumy [ZDJĘCIA]

W niedzielę (2 kwietnia) w Piątkowej po raz kolejny odbędzie się największa na Sądecczyźnie inscenizacja Drogi Krzyżowej. Jak zawsze będzie to wyjątkowe duchowe wydarzenie.

W ubiegłym roku około tysiąca wiernych z Nowego Sącza i regionu poszło za krzyżem podczas kostiumowej Drogi Krzyżowej Piątkowa – Boguszowa. Pątnicy przyjechali z różnych miejscowości w Małopolsce.

To duchowe wydarzenie od wielu już lat wpisuje się w przestrzeń Piątkowej z inicjatywy jej mieszkańców Lucyny i Józefa Zygmuntów, którzy zaproponowali taką formę duchowego wejścia w Wielki Tydzień.

Inspirację czerpali z inscenizacji i wydarzeń z Kalwarii Zebrzydowskiej. I tak z roku na rok, przybywały budowle pałaców Kajfasza, Heroda, Piłata, wzgórza, gdzie jest scena ukrzyżowania i śmierci Jezusa. W biblijne postaci wcielają się zwykli mieszkańcy parafii. 

- Początek Drogi Krzyżowej w niedzielę (2 kwietnia) o godzinie 15 w kościele parafialnym w Piątkowej – mówi Józef Zygmunt.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Plenerowa Droga Krzyżowa w Piątkowej. Znowu ściągnie tłumy [ZDJĘCIA]
W niedzielę (2 kwietnia) w Piątkowej po raz kolejny odbędzie się największa na Sądecczyźnie inscenizacja Drogi Krzyżowej. Jak zawsze będzie to wyjątkowe duchowe wydarzenie.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu