Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
08/12/2017 - 18:15

"Płatni zdrajcy” i „pachołki ratusza”? Bernard Stawiarski głośno milczy o swej skandalicznej wypowiedzi

Od wczoraj najgorętszym tematem w regionie jest ryzyko - bo jeszcze nie pewnik - że Chełmiec z dniem 1 stycznia 2018 miastem się nie stanie. Jest nowy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, w którym czytamy, że wobec wątpliwości chełmieckich radnych co do rzetelności konsultacji społecznych, nadanie praw miejskich zostaje przesunięte o rok. Wójt Bernard Stawiarski radnych nazywa "pachołkami ratusza" O kogo chodzi?

- Jeżeli by tak było, że radni tak zrobili, to są PZPR-owcy, płatni zdrajcy, pachołki ratusza, sądecka V kolumna – tymi słowami Bernard Stawiarski skomentował fakt, że radni mieli zasterzeżenia co do trybu w jakim Chełmiec miał zostać miastem.

Zobacz też: Chełmiec nie będzie miastem póki minister spraw wewnętrznych nie sprawdzi rzetelności konsultacji społecznych

Bernard Stawiarski nie rozwija dziś swych wczorajszych słów. Nie mówi dlaczego nazwał radnych "pachołkami" ani dlaczego uważa, że są pachołkami opłacanymi przez władze Nowego Sącza.

Wczoraj w tej sprawie wypowiadał się chełmiecki radny Rafał Kmak (na zdjęciu pierwszy od prawej), który od początku należał do ścisłego zaplecza prezydenta Ryszarda Nowaka. Wspierał jego kampanię wyborczą a potem stał się wydawcą serwisu internetowego miastons, który stał się areną do politycznych przepychanek m.in. na linii Nowy Sącz - Chełmiec. Szczególnie widoczne to było podczas ostatnich wyborów prezydenckich - władze Chełmca nie kryły się z sympatią dla Ludomira Handzla, lidera Koalicji Nowosądeckiej, z którym Nowak niemal przegrał.

Zobacz też: Mieszkańcy Chełmca nadal chcą mieszkać na wsi i wyliczają długą listę grzechów Stawiarskiego

Wskutek wyborów samorządowych Rafał Kmak został radnym w gminie Chełmiec. Nie zrezygnował z prowadzenia portalu a zatrudnienie znalazł w podległym nowosądeckiemu magistratowi Sądeckim Urzędzie Pracy. Rafał Kmak mówi krótko: - Nie będę komentować słów pana wójta Stawiarskiego. Poziom jego wypowiedzi świadczy jedynie o panu Stawiarskim.

Jakub Ledniowski, który też jest gronie przeciwników Chełmca jako miasta komentarz wójta kwituje równie krótko jak Kmak: - Ja do tej wypowiedzi odnosić się nie będę. Nie rozumiem tylko jak ja, 28 letni człowiek mogę mieć coś wspólnego z PZPR? To, że wójt obraża nas radnych, to nie jest jednorazowy epizod. Będziemy o tym na pewno rozmawiać na spotkaniu klubu.

Ledniowski stoi na stanowisku, że wójt z wszelkim komentarzami na temat projektu w sprawie statusu miasta Chełmca powinien wstrzymać się do chwili jak zapadną ostateczne decyzje, bo na razie jeszcze nic nie jest przesądzone. A i sama polemika z przeciwnikami tego pomysłu powinna mieć zupełnie inny poziom. 

Kto jeszcze może być wśród radnych, którzy interweniowali w ministerstwie? Sięgnijmy do wyników głosowania z 5 września 2016 roku - 12 radnych głosowało za nadaniem statusu miasta, 7 było przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info                    Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)