Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/07/2020 - 08:15

PKW podała tylko cząstkowe wyniki, bo brakuje protokołów z Nowego Sącza

Andrzej Duda - 51,21 proc., Rafał Trzaskowski - 48,79 proc. - to nieoficjalne jeszcze wyniki wyborów w Polsce, podane przez PKW.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o godz. 8 na konferencji prasowej, że brakuje jeszcze 5 protokołów z okręgowych komisji wyborczych - z Nowego Sącza, Olsztyna, Szczecina i z Warszawy. Dlatego PKW nie podała jeszcze ostatecznych wyników wyborów prezydenckich.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała początkowo, że na stronie internetowej nie będą podawane cząstkowe wyniki wyborów. Kolejna konferencja prasowa miała odbyć się dopiero po otrzymaniu i sprawdzeniu protokołów od wszystkich okręgowych komisji. W poniedziałek po godz. 6 rano podano, że konferencja odbędzie się o 8. Tak się też stało.

PKW poinformowała że brakuje jeszcze 5 protokołów z okręgowych komisji wyborczych - z Nowego Sącza, Olsztyna, Szczecina i z Warszawy. Dlatego PKW nie podała jeszcze ostatecznych wyników wyborów prezydenckich.

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak poinformował, że na razie nie wiadomo, kiedy spłyną wszystkie protokoły. Dlatego PKW podała informację o cząstkowych, nieoficjalnych wynikach głosowania - na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów. Andrzeja Dudę poparło 51,21 proc. wyborców, Rafała Trzaskowskiego 48,79 procent. 

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu