Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
24/06/2019 - 16:15

Piwniczna-Zdrój: ucywilizują boisko w Łomnicy-Zdroju. Są pieniądze

Mamy doskonałe wieści dla mieszkańców - a przede wszystkim dla ich młodszej części – sołectwa Łomnica-Zdrój. Są pieniądze na remont tutejszego boiska wielofunkcyjnego.

Władze gminy Piwniczna-Zdrój odebrały właśnie promesę opiewającą na 168 tysięcy złotych. I właśnie te środki przeznaczone są na remont boiska w Łomnicy-Zdroju. Pieniądze pochodzą z projektu Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa.

Na co mogą liczyć miejscowi? Lista jest długa: zostanie wykonana nowa nawierzchnia boiska, odwodnienie, teren wokół zostanie odpowiednio utwardzony, będzie opaska przy boisku. Część środków przeznaczona zostanie również na wyposażenie sportowe do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną. Gmina zakupi również piłko chwyt i zainstaluje elementy małej architektury: ławki, kosze itp.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: gmina robi inwentaryzację w przedszkolach. Idzie nowe!

Koszt inwestycji będzie oczywiście wyższy od wartości promesy. Samorząd wycenił ją na prawie 290 tysięcy złotych. Różnicę gmina wyłoży z własnego budżetu. A teraz najważniejsze, czyli kiedy przedsięwzięcie zostanie zrealizowane.

Otóż z informacji, jakie uzyskaliśmy dzisiaj od burmistrza Dariusza Chorużyka wynika, że szczegóły znane będą dopiero po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu. Zgodnie uznaliśmy, że młodzież z Łomicy-Zdroju zasługuje w pełni na taki ukłon ze strony radnych, którzy musieli podjąć ostatnio decyzję, czy remontować najpierw halę sportową czy boisko w Łomnicy. Dlaczego? Szczegóły w naszej publikacji: Łomnica-Zdrój: Młodzi za własną kasę budują sobie tutaj raj na ziemi [WIDEO]

Warto też wspomnieć, że mieszkańcy tego sołectwa są chyba najaktywniejsi i najskuteczniejsi jeśli chodzi o pozyskiwane pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego gminy. W 2018 roku zagwarantowali sobie środki na przebudowę dróg do dwóch osiedli a w 2019 zgarnęli – 896 głosami – 50 tysięcy na modernizację drogi dojazdowej „Zagrody”.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu