Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
30/03/2020 - 17:05

Piwniczna-Zdrój też się już dezynfekuje. A co pobliskim Rytrem?

Piwniczna-Zdrój to kolejna po Starym Sączu i Nowym Sączu gmina, w której władze w ślad za panującą w Polsce epidemią koronawirusa podjęły decyzję o przeprowadzeniu dezynfekcji w miejscach publicznych. Czy pobliskie Rytro pójdzie w ich ślady?

Trwa dezynfekcja antykoronowirusowa w Piwnicznej-Zdroju. A co pobliskim Rytrem?

- W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, na terenie Miasta i Gminy Piwnicza-Zdrój trwa dezynfekcja przystanków, koszy na śmieci, ławek i miejsc ogólnodostępnych. Działania realizowane są przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Piwnicznej-Zdroju - informują dziś władze gminy Piwniczna-Zdrój.

Trwa dezynfekcja antykoronowirusowa w Piwnicznej-Zdroju. A co pobliskim Rytrem?

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: kurator oświaty zgodził się na likwidację Przedszkola nr 1

W tej samej sprawie rozmawialiśmy też z wójtem Janem Kotarbą z pobliskiego Rytra. Okazuje się, że tu władze jeszcze takiej akcji nie przeprowadzają głównie dlatego, że – co Kotarba podkreśla z wielką satysfakcją – mieszkańcy ryterskiego samorządu są wyjątkowo zdyscyplinowani. – Nie ma wycieczek, nie ma jakiś grupek młodzieży, które wałęsałby się na zewnątrz. Nie mam też żadnych sygnałów, by osoby objęte kwarantanną łamały jej zasady – komentuje samorządowiec.

ES [email protected] Fot.: UMiG w Piwnicznej-ZdrojuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)