Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
05/04/2024 - 15:05

Piwniczna-Zdrój: sterylizować i kastrować psy oraz koty trzeba na własny koszt

Jest już nowy program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój na 2024. Gmina dokładać będzie jedynie do usypiania ślepych miotów, sterylizować i kastrować psy oraz koty trzeba na własny koszt.

Piwniczna-Zdrój: sterylizować i kastrować psy oraz koty trzeba na własny koszt

Jak wynika z dokumentu bezpańskie psy wyłapywane na terenie gminy nadal będą odsyłane do schroniska w Nowym Targu, z którym samorząd ma podpisaną umowę. To schronisko będzie je – w oczekiwaniu na adopcję sterylizować i kastrować na koszt samorządu. Z kolei bezdomne zwierzęta hospodarskie trafiać będą pod opiekę firmy „ANTOCEL” Antoni Słaby z Żelaźnikowej Wielkiej.

Co bardzo ważne, nie będzie nadal wyłapywania kotów wolnożyjących, bo te odpowiadają za ograniczanie populacji szczurów i muszy a opieka nad nimi polegać zatem może jedynie na ich dokarmianiu.

- Zabiegi sterylizacji i kastracji kotów oraz usypianie ślepych miotów prowadzone będą przez Gabinet Weterynaryjny pana Tadeusza Śmierciaka przy ulicy Węgierskiej 14B w Starym Sączu – informują piwniczańscy urzędnicy. 

Piwniczna-Zdrój: tu czeka na ciebie ławka olbrzyma Kicarza, tyrolka, aleja dzikich zwierząt i romantyczny pomost

Co bardzo istotne, osoby, które będą chciały takie mioty uśpić nieodpłatnie, na koszt gminy, muszą najpierw złożyć stosowny wniosek, który można pobrać w magistracie i za pośrednictwem strony internetowej piwniczna.pl - Tym samym wszystkie tego rodzaju zabiegi wykonywane na koszt piwniczańskiego samorządu będą ewidencjonowane - podkreśla burmistrz Dariusz Chorużyk.

Gmina nie będzie dopłacać do sterylizacji i kastracji psów i kotów, które mają swoich właścicieli a na realizację całego programu zabezpieczono w tym roku 40 000 zł. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu