Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
06/09/2021 - 14:50

Piwniczna-Zdrój: są nowe kursy autobusowe wewnątrz gminy. Zobacz rozkłady

O tym, że mieszkańcy gminy Piwniczna-Zdrój skarżą się na zbyt małą ilość kursów autobusów między sołectwami pisaliśmy już kilka razy. Według przewoźnika wszystko miało się zmienić po wakacjach. Czy rzeczywiście?

Piwniczna-Zdrój: są nowe kursy autobusowe wewnątrz gminy

Zobacz też: Trasa rowerowa bez oznaczeń. EuroVelo w Piwnicznej-Zdroju znów ma "obsuwę"

Zgodnie z deklaracją, którą złożyliśmy mieszkańcom gminy Piwniczna-Zdrój bacznie śledzimy temat transportu publicznego na terenie tego samorządu. Ostatnio miejscowi skarżyli się na zbyt małą ilość połączeń wewnętrznych na linii Piwniczna-Zdrój – Wierchomla i Piwniczna-Zdrój – Kokuszka. Gdy na ten temat rozmawialiśmy ostatnio z szefem jedynej firmy przewozowej świadczącej usługi na terenie samorządu, ten deklarował, że sytuacja zmieni się na lepsze po wakacjach, gdy młodzież wróci do szkół. Dziś to sprawdzamy.

Zobacz też: Tylko Polski Ład może uratować drogi w Piwnicznej-Zdroju

Ryszard Małek z Marpolu naszą rozmowę zaczyna od tego, że o ostatecznym kształcie rozkładu jazdy na najbliższe miesiące zadecyduje tak naprawdę ten tydzień. Na razie mamy dobre wieści dla tych, którzy jeżdżą z i do Wierchomli. – Tu liczbę kursów zwiększyliśmy o dwa. Wcześniej kursów było siedem, dziś jest dziewięć.  Jeśli chodzi o Kokuszkę zostaliśmy przy siedmiu kursach. Dlaczego? Bo mimo że rozpoczął się już rok szkolny to nadal jest tu mniejszy ruch niż przed wakacjami. Czekamy na rozwój sytuacji. Szczególnie w przypadku kursów po godzinie 19, bo teraz szkoły pracują w systemie dwu zmianowym – tłumaczy Małek.

Przy okazji zastrzega, że nowe, docelowe rozkłady jazdy pojawią się na przystankach w gminie jeszcze w tym tygodniu. Na dziś można je znaleźć na stronie internetowej Marpolu w specjalnej zakładce. A my zamieszczamy je w galerii dołączonej do publikacji. ([email protected] Fot.: ES)

Piwniczna-Zdrój: są nowe kursy autobusowe wewnątrz gminy
Źródło: MARPOL


Dziękujemy za przesłanie błędu