Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
06/01/2019 - 20:15

Piwniczna-Zdrój: powstaną dwie nowe rady w gminie. Nic o Was bez Was

Już w czasie kampanii wyborczej burmistrz Dariusz Chorużyk wielokrotnie powtarzał, że nie wyobraża sobie podejmowania decyzji w kluczowych dla gminy sprawach bez udziału mieszkańców. Zobowiązywał się, że wszystkie kluczowe decyzje będzie zawsze podejmował w porozumieniu z piwniczanami. Teraz zaprasza na cykl spotkań. Kogo i w jakich sprawach?


Pierwsze spotkanie burmistrz organizuje już 9 stycznia, czyli w najbliższą środę. Odbędzie się ono o godzinie 16. W Urzędzie Miejskim w pokoju nr 19 a jego celem jest powołanie Rady Starszych. Dlatego zaproszeni są na nie wszyscy mieszkańcy gminy w wieku 60 lat plus.

Natomiast dwa dni później, 11 stycznia w piątek w kilku porach o godzinie 10. I 17. , tak by jak najwięcej osób mogło wziąć udział Chorużyk chce podyskutować z piwniczanami o kierunkach i sposobach promocji Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Wiemy już dziś, że Chorużyk chce, by strona promująca gminę przetłumaczona została i dostępna była w kilku wersjach językowych: angielskiej, słowackiej i rosyjskiej. To ostatnie tłumaczenie chce zrobić osobiście – język rosyjski zna doskonale jeszcze z okresu swojej pracy zawodowej. Co zaproponują mieszkańcy?

Zobacz też: Burmistrz Chorużyk zapowiada przegrupowanie w urzędzie. Będą "czystki"?

Nie ma turystyki i rozwoju samorządu bez zaangażowania ze strony przedsiębiorców. Dariusz Chorużyk podkreśla to na każdym kroku a doskonale zna też realia związane z otwieraniem się na rynki zewnętrzne i problemy, jakie od dłuższego czasu dotykają piwniczańską branżę turystyczną. Stąd zaproszenie na kolejne spotkanie 11 stycznia o godzinie 12. skierowane jest do wszystkich przedstawicieli branży turystycznej – właścicieli i zarządców hoteli, pensjonatów, restauracji, kawiarni, punktów gastronomicznych i itp.

Wszystkie spotkania 11 stycznia odbędą się w pokoju nr 19 w Urzędzie Miasta i Gminy.

A teraz coś dla najmłodszych mieszkańców piwniczańskiego samorządu, tych w wieku od 14 do 26 lat – czas na spełnienie wyborczej deklaracji i powołanie Rady Młodych.  Spotkanie w tej konkretnej sprawie zorganizowane zostanie w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Rynek 11 na Sali widowiskowej o godzinie 16.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik