Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
11/09/2021 - 15:05

Piwniczna Zdrój: kto wygrał igrzyskową rywalizację – Lachy czy Górale? [FILM]

Ale się dzieje na 12 Festiwalu Biegowym w Piwnicznej Zdroju. Takich emocji, jakie były podczas Igrzysk Lachów i Górali na Nakle w Piwnicznej Zdroju nikt się nie spodziewał. Wszystko za sprawą wspaniałych drużyn delegowanych na igrzyska przez zespoły regionalne, które zjechały do uzdrowiska na trzydniowy festiwal.

Determinacji i wylanego potu w poszczególnych konkurencjach nie brakowało.

Do igrzyskowych konkurencji stanęło kilka drużyn, reprezentujących następujące zespoły regionalne: „Gorce”, „Mystkowianie”, „Skalnik” i „Podhale”. A na drużynowych śmiałków czekały najprzeróżniejsze konkurencje i to nie takie łatwe.

Były to: wyścigi w workach, przeciąganie liny, cięcie piłą drewna na czas, obieranie jabłka na czas, rzut kapeluszem do celu. A na koniec przysiady.

Trzeba było mieć naprawdę ogromną kondycję, by to wszystko wykonać na czas, a w dodatku przy upale przekraczającym ponad 30 stopni. Wszystkie konkurencje odbywały się oczywiście w strojach regionalnych.

Doping poszczególnych zespołów był wyjątkowy. Słychać go było na terenie całego Miasteczka Biegowego.

Zwycięzców Igrzysk Lachów i Górali poznamy w trzecim, ostatnim dniu 12. Festiwalu Biegowego. Ogłoszenie wyników tej rywalizacji nastąpi na głównej festiwalowej scenie jutro (12 września) po południu.

[email protected], fot i film: IM.Dziękujemy za przesłanie błędu