Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
22/07/2019 - 14:40

Piwniczna-Zdrój: kolejne działki pod młotek. Droga w Zubrzyku zagrożona?

Ledwo pisaliśmy o proteście mieszkańców a dalej rady sołeckiej Zubrzyka, w sprawie sprzedaży gminnej działki na terenie tejże miejscowości, działki, która ma czynny odwiert wody mineralnej i jest obecnie w dzierżawie tutejszej rozlewni wód mineralnych, a już na najbliższej sesji radni będą podejmować decyzje w sprawie sprzedaży dwóch kolejnych działek w Zubrzyku.

Rada sołecka stała ostatnio na stanowisku, że pierwsza działkę, którą sprzedano w tej miejscowości – kupiła ją wspomniana już rozlewania – i tak nie dałoby rady zagospodarować inaczej niż na potrzeby tego przedsiębiorstwa. Z działką z ujęciem wody rzecz się ma jednak inaczej – w jej skład wchodzi kawałek niezbędny do budowy drogi na nowopowstające osiedle a nie zrobiono wcześniej żadnego podziału geodezyjnego, który zabezpieczał by interes gminy na przyszłość.

Szczegóły w publikacji: Piwniczna-Zdrój: sołectwo wetuje, gmina sprzedaje działkę na Zubrzyku

I choć na sesji burmistrz Dariusz Chorużyk usłyszał od radnego Mariana Lisa – byłego zastępcy gminy za kadencji Zbigniewa Janeczka – że rada sołecka jest przeciw sprzedaży, to zastrzegł, że stanowisko to nie jest wiążące dla gminy a „dziury” finansowe, które zostawiła po sobie poprzednia ekipa (z niekorzystną umową na zagospodarowanie Nakła na czele) wymusza na gminie tego typu transakcje.

Jednocześnie Chorużyk zagwarantował, że nie będzie to miało wpływu na budowę wspomnianej drogi o którą już od kilku lat zabiegają miejscowi. A tu raptem okazało się, że już na następnej sesji 25 lipca radni dostaną pod głosowanie dwie kolejne uchwały w sprawie zgody na sprzedaż kolejnych dwóch działek właśnie na Zubrzyku. Czy miejscowi maja powody do obaw? Powody by zwątpić w deklaracje wójta o zrobieniu drogi?

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: sekretarz Brongiel rozstała się z kolejną gminą. Emigruje do...

- Cierpliwości. Ja słowa dotrzymuję - burmistrz nadal twardo deklaruje, że droga powstanie i już są nawet czynione działania w celu zabezpieczenia finansowania tego przedsięwzięcia. Dlaczego zatem gmina sprzedaje kolejne dwie działki w tej okolicy? Tu Chorużyk nie chce zdradzać szczegółów, ale zapewnia, że jest to element większego planu. Za wcześnie jednak by się nim dzielić. Ważne jest to, że gmina i mieszkańcy na nim skorzystają.

ES [email protected] Fot.: By Andrzej Błaszczak - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50604962Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)