Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
22/01/2021 - 20:00

Piwniczna-Zdrój i Rytro znów grają finał WOŚP razem. Licytacje już trwają

Już po raz czwarty finał orkiestry WOŚP gminy Piwniczna-Zdrój i Rytro grają razem. Jednak sztab o numerze 4780 ma w tym roku swoją siedzibę w Rytrze.

Piwniczna-Zdrój i Rytro znów grają finał WOŚP razem. Licytacje już trwają

To już czwarty raz jak Piwniczna-Zdrój i Rytro organizują finał WOŚP wspólnie tyle, że w tym roku sztab przeniósł się z hali sportowej do hali widowiskowo sportowej w Rytrze. Mimo ograniczeń związanych z COVID-19 31 stycznia na ulicach obu miejscowości kwestować będzie 18 wolontariuszy. Jak podkreśla szefowa sztabu z racji kolejnych zmian w ograniczeniach związanych z COVID-19 program finału może się jeszcze zmienić, ale e-skarbonka sztabu i jego aukcje na Allegro już trwają.

- Przymierzamy się, o ile zalecenia epidemiologiczne na to pozwolą, zorganizować po raz kolejny mini kiermasz i wystawić na licytacji kilka fantów w Rytrze na hali. Przymierzamy się też ciągle do organizacji małego morsowania z wpisowym do puszki w potoku Roztoczanka. Oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad i ograniczeń sanitarnych. Jeśli sytuacja na to pozwoli będziemy chcieli zorganizować mini pokaz ryterskich sekcji karate na wolnym powietrzu – wylicza szefowa sztabu Magdalena Żuber.

Zobacz też: Sztab WOŚP Stary Sącz już gra. Mimo epidemii będzie zbiórka do puszek

- Chcemy też zrobić światełko do nieba, ale z oddalenia i nie chcę zdradzać szczegółów, bo to ma być niespodzianka i wszystko jest trochę uzależnione od tego, czy warunki pogodowe będą nam sprzyjać – dodaje.

Adres do tutejszej wirtualnej puszki rytesko piwniczańskiej puszki - https://eskarbonka.wosp.org.pl/jarz85. Wszystkie dodatkowe informacje o licytacjach na Allegro i wydarzeniach związanych z finałem znajdziecie też na Facebooku na profilu Sztab 4780 Rytro i Piwniczna.

- Tak naprawdę wszyscy czekamy na przyszłoroczny finał. W przyszłym roku nasz sztab będzie obchodził swoje pięciolecie a sama orkiestra trzydziestolecie i wszyscy liczmy na to, że będzie można to należycie uczcić – zaznacza Żuber na zakończenie. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021