Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
21/03/2019 - 12:40

Piwniczna-Zdrój: będą dodatkowe kursy szynobusu do Nowego Sącza. Od kiedy?

Szynobus na trasie Nowy Sącz - Stary Sącz - Rytro będzie od czerwca obsługiwał również gminę Piwniczna-Zdrój.

Burmistrz Dariusz Chorużyk od początku swojej kadencji podkreślał, że jednym z jego priorytetów jest usprawnienie komunikacji między Piwniczą-Zdrój a Nowym Sączem. Korki związane z budową nowego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu, które tworzą się na rondzie w Starym Sączu sprawiają, że mieszkańcy zarządzanej przez niego gminy na dojazd autem na tej trasie tracą czasem niemal dwie godziny.

Jednocześnie Chorużyk ma świadomość, że odbija się to również na ruchu turystycznym. Przy wsparciu wójta gminy Rytro Jana Kotarby udało mu się doprowadzić do tego, że szynobus, który obecnie kursuje na trasie Nowy Sącz-Stary Sącz-Rytro dojeżdżać będzie również do Piwnicznej-Zdroju.

Zobacz też: Dlaczego Piwniczna-Zdrój nie chce dopłacić do szynobusu do Nowego Sącza?

- Nowe kursy uwzględnione będą w rozkładzie jazdy już od czerwca - nie ukrywa satysfakcji burmistrz Piwnicznej-Zdroju. - Szczegółów rozkładu jazdy jeszcze podać nie umiem, ale tak jak obiecywałem, będą kursy przed godziną szóstą rano i około 23 wieczorem - informuje.

Dlaczego korzystał ze wsparcia Jana Kotarby? Dlaczego gminy połączyły w tej sprawie siły? Bo od momentu, kiedy trasę szynobusu wydłużono do Rytra, mieszkańcy gminy Piwniczna-Zdrój korzystają z niego, przesiadając się z samochodów na parkingu przy dworcu w Rytrze. I choć ruch na krajówce DK 87 powinien się zmniejszyć po oddaniu nowego mostu w Nowym Sączu, obaj samorządowcy są przekonani, że mieszkańcy Piwnicznej-Zdroju i Rytra i tak będą korzystali z transportu zbiorowego z racji oszczędności czasu i mniejszych kosztów.

Na rozwiązaniu skorzystają również turyści odwiedzający obie gminy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu