Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
22/08/2014 - 07:30

Piwniczanie podziękowali Danucie Szaflarskiej za patronat. Zobacz zdjęcia!

W Domu Kultury w Piwnicznej-Zdroju gościła w środę (20 sierpnia) Danuta Szaflarska, wybitna aktorka teatralna i filmowa, urodzona w Kosarzyskach, małym piwniczańskim osiedlu, przed 99 laty. Podczas kameralnej uroczystości władze miasta i gminy wręczyły jej pamiątkowy, szklany puchar i przepiękny bukiet słoneczników. Dama polskiego kina i teatru patronuje bowiem od lipca br. tej placówce kulturalnej.
W ubiegłym miesiącu Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury otrzymał imię Danuty Szaflarskiej. Stało się to podczas obchodów Dni Piwnicznej. Aktorka nie mogła, niestety, wówczas przyjechać na tę uroczystość. Uniemożliwiły jej to obowiązki zawodowe. Pani Danuta jest, mimo swoich 99 lat, osobą bardzo zapracowaną. Ciągle gra w teatrze i w filmie.

Do rodzinnych Kosarzysk przyjeżdża co roku na wypoczynek. Także i teraz nie mogło być inaczej. W miejscu, gdzie się urodziła, „ładuje akumulatory”.

W środę odwiedziła Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, któremu zgodziła się patronować. Podczas kameralnej uroczystości, zorganizowanej przez kierownictwo placówki władze miasta na czele z burmistrzem Edwardem Bogaczykiem podziękowały pani Danucie za wyrażenie zgody na to, aby ta placówka kulturalna nosiła jej imię.

Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Adam Musialski odczytał treść uchwały podjętej przez radnych w tej sprawie. Potem niezwykle serdecznie zwrócił się do pani Danuty burmistrz Edward Bogaczyk.

Danuta Szaflarska, która jest osobą bardzo skromną nie kryła radości i wzruszenia tak serdecznym przyjęciem. Władze miasta i gminy obdarowały ją pamiątkowym, szklanym pucharem, bukietem słoneczników i koszyczkiem z miejscowymi smakołykami.

Aktorka i kilka towarzyszących Jej osób z kręgów teatru, w którym pracuje na pełnym etacie, obejrzeli multimedialny fragment uroczystości nadania imienia Miejsko-Gminnemu Domowi Kultury.
Dla gości wystąpiły młodziutkie góralki: Justyna i Karolina z Regionalnego Zespołu „Dolina Popradu”, które śpiewały, a przygrywał im na akordeonie Tymoteusz, członek kapeli zespołu.

Po oficjalnej uroczystości zaprzyjaźniona z aktorką redaktor naczelna gazety „Znad Popradu”, artysta plastyk Barbara Paluchowa, podarowała jej namalowany specjalnie na tę okazję pastel.

(MIGA)
Fot. Barbara Paluchowa. i Lucyna Latała-Zięba.Dziękujemy za przesłanie błędu