Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
16/09/2018 - 12:45

Pierwszy dzień jesieni 2018. Kiedy kalendarzowa, a kiedy astronomiczna jesień

Kiedy rozpoczyna się ta kalendarzowa, a kiedy astronomiczna jesień w 2018 roku? Korale jarzębiny są już czerwone, a liście drzew przybierają barwy żółci i czerwieni. Ubywa dnia, a poranki i wieczory stają się coraz chłodniejsze. Idzie jesień, a wraz z nią - koniec czasu letniego i zmiana czasu na zimowy.

Serce się ściska, ale powoli trzeba się żegnać z latem. To już niedługo. W 2018 roku jesień astronomiczna zawita w niedzielę, 23 września. Jej nadejście łączy się z równonocą jesienną. Dzień i noc będą trwały po dwanaście godzin.

Korale jarzębiny są już czerwone, a liście drzew przybierają barwy żółci i czerwieni. Ubywa dnia, a poranki i wieczory stają się coraz chłodniejsze. Idzie jesień. Kiedy rozpoczyna się ta kalendarzowa, a kiedy astronomiczna jesień w 2018 roku? Meteorologiczna jesień trwa od 1 września do 30 listopada.

Uwaga, tej jesieni znów przestawiamy zegarki. Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy? Zmiana czasu na zimowy przypadnie w ostatnią niedzielę października czyli 28 października. Pośpimy godzinę dłużej - zegarki przestawiamy bowiem z godz. 3 na godz. 2. Być może to już ostatnia zmiana czasu w Europie. Większość z 4 mln uczestników wielkiej, zorganizowanej przez Komisję Europejską, ogólnounijnej ankiety, wypowiedziało się przeciwko zmianom czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy.

[email protected] fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)