Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
06/06/2023 - 14:35

Pierwsza Sądecka Pielgrzymka do Tuchowa. Możesz już się zapisać

Lato to czas pielgrzymek. Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Piątkowej w gminie Chełmiec organizuje 1. Sądecką Pielgrzymkę do Tuchowa. Zapisy odbywają się już w parafiach.

Pielgrzymka będzie dwudniowa (1 i 2 lipca). Wierni będą pielgrzymować z Piątkowej do Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Tuchowie.

W tym sanktuarium znajduje się słynący z łask obraz Matki Boskiej Tuchowskiej. Ten renesansowy wizerunek pochodzi z XVI wieku. Obraz przyciąga pielgrzymów od 1597 roku.

Pielgrzymka rozpocznie się 1 lipca mszą święta, która zostanie odprawiona o godz. 7 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Piątkowej.

Pierwszego dnia pielgrzymi dotrą do Ciężkowic. Tam przewidziany jest nocleg, zapewniony przez organizatora.

W pierwszym dniu pielgrzymi przejdą około 30 km, a w drugim – 2 lipca około 20 km. Pielgrzymka zakończy się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej o godz. 18.30.

- Na pielgrzymkę może wyruszyć każdy, kto ma taką potrzebę – powiedział „Sądeczaninowi” parafianin Józef Zygmunt, który weźmie udział w niej udział. - Trasa dość łatwa, dwa dni, weekend. Podczas tej drogi pielgrzymi będą modlić się o powołania do kapłaństwa, do zakonów, a także w intencji młodzieży.

Polecać i zastanawiać się będą nad fenomenem rodziny. Oczywiście każdy pójdzie jak zawsze ze swoją intencją. Czas pielgrzymowania to niezwykłe przeżycie, czas wyciszenia, resetu, refleksji, poznania nowych ludzi, modlitwy i …wypoczynku. Każdy kto raz przeżył ten wyjątkowy czas wraca na ścieżki pielgrzymowania.

1. Sądecka Pielgrzymka do Tuchowa organizowana jest po raz pierwszy. Można już na nią zapisywać się w parafiach. Dodatkowe zapisy będą przyjmowane też 28 i 29 czerwca w godzinach od 16 do 19 w parafii w Piątkowej.

[email protected], fot. JZ.Dziękujemy za przesłanie błędu