Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
07/07/2018 - 11:05

Pierwsza Dama w Rodzinnym Domu Dziecka nr 3 w Nowym Sączu

Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu odwiedziła wczoraj Pierwsza Dama Agata Kornhauser – Duda. Było to niezwykle ciepłe spotkanie z opiekunami i wychowankami tej placówki.

Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu działa od wielu lat. Obecnie pod opieką placówki znajduje się dziewięcioro dzieci, a synowie założycieli ośrodka, wraz z własnymi rodzinami również angażują się w pieczę zastępczą.

Podczas wizyty Pierwsza Dama rozmawiała z rodzicami zastępczymi o funkcjonowaniu Rodzinnego Domu Dziecka, codziennych wyzwaniach, z którymi musi zmierzyć się duża rodzina, a także o idei pieczy zastępczej i budowaniu relacji i zaufania. Pierwsza Dama wyraziła podziw i szacunek dla empatii, troski i ogromnego serca, jakimi każdego dnia wykazują się opiekunowie zastępczy.

Dzieci i nastolatkowie oprowadzili Pierwszą Damę po swoim domu. Niektórzy z wychowanków opowiadali o wcześniejszych, trudnych doświadczeniach oraz o dorastaniu w nowej rodzinie. Chwalili się swoimi osiągnięciami w szkole. Snuli też plany na przyszłość.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu oraz Urzędu Miasta. Rozmawiali z Pierwsza Damą o obowiązujących w Polsce procedurach prawnych oraz o uprawnieniach i obowiązkach rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Opr. IM. źródło: www.prezydent.pl, Fot. Grzegorz Jakubowski, Kancelaria Prezydenta RP.Dziękujemy za przesłanie błędu