Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
05/03/2018 - 19:10

Piękny zimowy dzień? To tylko złudzenie. Limanowszczyzna tonie w smogu!

Piękny, zimowy i słoneczny dzień, a dookoła wszędzie trąbią o smogu? Nie puszczaj tego mimo uszu! Na terenie Limanowszczyzny obowiązuje drugi stopień zanieczyszczenia powietrza. Sprawa jest poważna.

Pożegnaliśmy mrozy i możemy delektować się plusową temperaturą. Nie wszystko jednak jest tak optymistyczne jak dzisiejsze promienie zimowego słońca. Na terenie naszego powiatu wciąż obowiązuje drugi stopień zanieczyszczenia powietrza. Specjaliści ostrzegają: lepiej zostać w domu i nie zatruwać swojego organizmu!

Wystarczy spojrzeć na wyniki najbliższych stacji pomiarowych, monitorujące stan powietrza na terenie powiatu limanowskiego. Zdecydowanie najgorzej jest w słynnej już ze smogu Laskowej. Stężenie pyłu PM 2,5 wynosi tam...635% normy przy temperaturze 2 stopni Celsjusza.

Nie lepiej jest w Kasinie Wielkiej. Tam stacja pomiarowa wskazuje obecnie stężenie pyłu PM 2,5 aż 454% normy przy temperaturze 4 stopni Celsjusza.

Wieczór ze smogiem zafundowany mają również mieszkańcy Limanowej, gdzie stacje pomiarowe wskazują przekroczenie normy stężenia pyłu PM 2,5 o 260% przy 1 stopniu Celsjusza.

W smogowym zestawieniu powiatu najbardziej optymistycznie wypada Tymbark, gdzie stężenie pyłu PM 2,5 dzisiejszego wieczoru wskazuje zaledwie...247% normy. 

Ze smogiem nie ma żartów. Wprowadzając II stopień zagrożenia specjaliści ostrzegają, iż lepiej stronić od aktywności na zewnątrz i zrezygnować z zimowych spacerów. Jeśli tylko to możliwe, najlepiej zostać w domu.

[email protected], fot. arch. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020