Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
04/02/2024 - 03:40

Piękny koncert i rewelacyjni wykonawcy. Niesamowita Gala Noworoczna w Marcinkowicach [ZDJĘCIA]

W hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach odbyła się Gala Noworoczna. Kilkaset osób, które z radością wysłuchało koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz czterech solistów


 - To była uczta dla ucha i oczu! – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Piękny koncert, rewelacyjni wykonawcy i wspaniała publiczność! I to wszystko w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach! Właśnie zakończyła się, długo oklaskiwana i wielokrotnie bisowana Gala Noworoczna, którą zorganizowaliśmy w PSC w Marcinkowicach.

Muszę z dumą przyznać, że chociaż robiliśmy to po raz pierwszy - wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie! Dziękuję wykonawcom i oczywiście pracownikom Starostwa Powiatowego i PCS, którzy nad wszystkim czuwali. Cieszę się, że nasza propozycja spędzenia wieczoru przy dźwiękach muzyki filmowej i operetkowej spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Chełmiec i całego Powiatu. Do zobaczenia za rok! -  dodał starosta.


 Podczas spotkania, starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli statuetkę Złotego Jabłka Sądeckiego Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej „w podziękowaniu za dotychczasową współpracę oraz promowanie kultury i obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny”. Odebrał ją szef sądeckich pograniczników gen. bryg. SG Stanisław Laciuga i ppłk Leszek Mieczkowski – dyrygent Orkiestry.


 
Ponadto, starosta przyznał Nagrodę Specjalną dla Anny Gromali - w podziękowaniu za promocję Sądecczyzny oraz gratulacje i wyrazy uznania za zwycięski występ w realizowanym przez Telewizję Polską programie „Szansa na sukces”. Wraz z przewodniczącym RPN Romanem Potońcem przekazał artystce czek w wysokości 2000 złotych.
 
W dzisiejszym koncercie wystąpili: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego, która zaprezentowała utwory muzyki klasycznej, filmowej i operetkowej. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Iwona Chruślicka – sopran, Natalia Zabrzeska-Borowiec – sopran, Stanisław Duda – baryton oraz Tomasz Jarosz. Galę prowadził Stefan Münch.(źródło: Strostwo Powiatowe w Nowym Sączu) Fot. Maria Olszowska
 

Niesamowita Gala Noworoczna w Marcinkowicach
Piękny koncert i rewelacyjni wykonawcy


Dziękujemy za przesłanie błędu