Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
20/11/2017 - 21:55

Piękna zima w Beskidzie Sądeckim [ZDJĘCIA]

Zima zagościła na Sądecczyźnie i swoim urokiem zaczarowała okolicę. Zachwycony śniegową scenerią był nasz czytelnik pan Waldemar, który wraz ze znajomymi wybrał się na spacer, aby korzystać z widoków na Hali Łabowskiej. Następnie podzielił się on z nami zdjęciami.

- Takich widoków się nie spodziewałem. Nasz region jest po prostu piękny, a zimowy klimat tylko dodaje bajecznej atmosfery. Chwalmy się tym, bo naprawdę mamy do tego powody, nasza Sądecczyzna jest piękna - napisał pan Waldemar.

Schronisko, które odwiedził pan Waldemar ma bogatą historię. Położone jest w Paśmie Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim na wysokości 1061 m n.p.m. Istnieje od października 1953 roku, kiedy to pojawił się schron turystyczny - pierwszy obiekt noclegowy na Hali Łabowskiej. Następnie dobudowywano kolejne pokoje i pomieszczenia użytkowe.

Zobacz: Słynna wieża widokowa zamknięta, prawdopodobnie już na zawsze

W 1973 roku nastąpiła modernizacja, a od czerwca 1993 roku schronisko jest pod zarządem spółki Schroniska i Hotele PTTK "Karpaty”. Dwa lata później nadano mu imię Władysława Stendery, wybitnego działacza Oddziału PTTK "Beskidy".

- Polecam wycieczki po sądeckich górach, dla takich widoków warto. Trzeba wyrwać się z miasta pełnego smogu, docenić wartości przyrody i lokalnego klimatu. Jak widać na zdjęciach, jest pięknie! - podsumował nasz czytelnik.

MŚ ([email protected]). Fot. Czytelnik

Zima na Sądecczyźnie!
Hala Łabowska w zimowej scenerii...


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)