Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
29/11/2020 - 13:05

Piękna ta remiza w Rytrze! Wójt ją malował

Strażacy z OSP w Rytrze doczekali się w końcu remontu swojej siedziby. Jako ciekawostkę powiemy, że logo OSP i grafika na wieży to dzieło byłego wójta gminy, Władysława Wnętrzaka.

Nie wszyscy może o tym wiedzą, ale w poprzednim wójcie gminy, Władysławie Wnętrzaku, mieszka artystyczna dusza. Nawet po przegranej z Janem Kotarbą, Wnętrzak pytany o plany na przyszłość z entuzjazmem komentował, że w końcu będzie mógł wrócić do swojej pasji, czyli rzeźbienia w drewnie i malowania. Słowa dotrzymał – gdy wyremontowano i docieplono już elewację ryterskiej remizy, do zakończenia prac brakowało jedynie odpowiedniego wykończenia, by ktoś odnowił logo i grafikę na wieży. Wyzwania podjął się Wnętrzak i przyznacie sami: efekt jest imponujący.

Zobacz też: Rytro nie chce dorabiać się na mieszkańcach. Podatki idą w dół

Ale odświeżenie i estetyka ścian leciwego budynku to jedno. W trakcie remontu wykonano znacznie więcej prac: wymianę rynien, wymianę paneli podłogowych w dyżurce, lifting bramy i odświeżenie oraz przemalowanie samego dachu.

Jak komentuje przedsięwzięcie wójt Jan Kotarba: - Remont wykonano dzięki dofinansowaniom ze strony Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 10 tysięcy złotych, komendanta PSP w wysokości 20 tysięcy złotych oraz wkładowi własnemu gminy w wysokości 18 tysięcy złotych. Dziękuję też wszystkim Strażakom z  Ochotniczej Straży Pożarnej Rytro za bardzo dobrą współpracę i duży wkład pracy, przez co zwiększył się zakres wykonanych prac - razem zrobiliśmy więcej.

Dla odpowiedniego efektu prezentujemy zdjęcia przed i po remoncie budynku. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG w Rytrze)Dziękujemy za przesłanie błędu