Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
23/11/2022 - 12:35

Piękna szopka w Ptaszkowej od lat rozświetlała całą okolicę. W tym roku będzie inaczej

Szopka w Ptaszkowej wyglądała cudownie. Osoby z całej okolicy przyjeżdżały w okresie świąt Bożego Narodzenia, aby ją zobaczyć. Niestety, w tym roku jej nie będzie. Szczegóły wyjaśnił podczas transmisji na Facebooku Kamil Jurczyński. Jest też jednak pozytywna wiadomość.

Szopka w Ptaszkowej

Szopka w Ptaszkowej (gmina Grybów) od lat robi w okresie świąt Bożego Narodzenia niezwykłe wrażenie. Cudowna iluminacja świetlna prezentuje się niesamowicie. Dom i ogród państwa Jurczyńskich rozświetla aż 80 tysięcy lampek! Każdego roku przybywa tutaj wiele osób, aby móc ją zobaczyć na własne oczy.

Zbliżają się kolejne święta. Czy tym razem również szopka się pojawi? Kilka dni temu poznaliśmy szczegóły. – W tym roku niestety szopki w Ptaszkowej nie będzie. Mówię to z wielkim żalem i sam nie mogę się z tym pogodzić – mówił Kamil Jurczyński podczas transmisji na Facebooku.

Dlaczego szopki nie będzie?

Co wpłynęło na taką decyzję? Jak wyjaśnił, złożyły się na to dwa czynniki. Jednym z nich były finanse i ceny lampek. – W momencie, kiedy kupujemy lampki, a więc przełom sierpnia i września, cena bardzo skoczyła. Kupowaliśmy je po 10 zł, teraz dochodziła do 70 zł za komplet – tłumaczył Kamil Jurczyński.

Dodał, że jest też drugi powód. Niestety, w czerwcu zmarł Andrzej Jurczyński – właściciel i pomysłodawca szopki. Miało to bardzo duży wpływ na tegoroczną decyzję. Nieco później ktoś zniszczył część instalacji  służącej do montażu świątecznej iluminacji. Koszty naprawy są duże.

Kamil Jurczyński przekazał również, że niedawno na świat przyszedł jego syn. To oczywiście oznacza dodatkowe obowiązki. – Zrobimy jednak wszystko co w naszej mocy, żeby za rok szopka znów była kontynuowana. Nie mogę sobie pozwolić na to, żeby było inaczej. Stworzyliśmy z tatą coś z niczego, przyjeżdżało do nas wielu ludzi. Będę chciał, aby to nadal trwało – zapowiedział. ([email protected], fot.: Pixabay - ikona/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu