Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
23/02/2020 - 22:15

Znaleźli trzy niewybuchy w Starym Sączu. Saperzy zabrali je na pole minowe

Członkowie Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego Sądecczyzny podczas prac przy poszukiwaniu pamiątek historycznych w lesie w okolicy Jana Pawła II w Starym Sączu zamiast skarbów znaleźli niewybuchy. Saperzy z Krakowa zabrali pociski na pole minowe.

 Stary Sącz: pasjonaci zamiast skarbów znaleźli aż trzy niewybuchy!

Członkowie Stowarzyszenia, którzy ostatnio podczas prac rozbiórkowych prowadzonych na terenie Przystani w Starym Sączu znaleźli nawet monety z 1660 roku, tym razem natknęli się na ukryte w ziemi niewybuchy. Niebezpieczne znalezisko zlokalizowane jest przy siedzibie Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Stary Sącz w kompleksie leśnym przy ul. Jana Pawła II.

Zobacz też: Monety z 1660 roku! Takie skarby kryje ziemia wokół „Przystani”

Członkowie Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego Sądecczyzny

- Niewybuchy są trzy. Od wczoraj, czyli od 22 lutego terenu wokół pilnują policjanci, którzy czekają na przybycie specjalistycznego oddziału saperów z Krakowa – informuje aspirant sztabowy Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zaznaczając jednocześnie, że fachowcy z 16 Batalionu Powietrznodesantowego mają się pojawić na miejscu dopiero jutro, czyli w poniedziałek 24 lutego.

***

- Załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa zabezpieczyła już w pojeździe pirotechnicznym niewypały znalezione w Starym Sączu. Teraz zostaną zdetonowane - informuje Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji. Jednocześnie podkreśla, że funkcjonariusze ze Starego Sącza wspólnie ze strażą pożarną pilnowali niewybuchów aż do momentu przyjazdu patrolu saperskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: Facebook profil Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu