Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
14/02/2020 - 14:45

Pacjent z koronawirusem w Nowym Sączu? Karetki wożą chorych do innych szpitali

Szpitalny Oddział Ratunkowy został zamknięty. Wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki badań pacjenta, który trafił tam z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Sądeckie Pogotowie Ratunkowe transportuje pacjentów, którzy wymagają nagłej pomocy medycznej do szpitali w sąsiednich miastach. Osoby z problemami kardiologicznymi trafiają do specjalistycznej kliniki w Nowym Sączu.

14 lutego, przed południem, jedna z sądeckich lekarek poprosiła o przewiezienie do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu pacjenta, który się do niej zgłosił. Pacjent miał objawy rodzące podejrzenie o zakażenia koronawirusem. Dlatego dyrekcja szpitala postanowiła zastosować wszelkie środki ostrożności i zamknąć Szpitalny Oddział Ratunkowy. Gdzie w takim razie sądeckie pogotowie przewozi pacjentów, którzy wymagają pomocy?

- Transportujemy pacjentów tam, gdzie tylko mamy taką możliwość, a więc albo do szpitala w Krynicy albo w Gorlicach. Wszystko jest uzależnione od stanu pacjenta. Mam nadzieję, że sprawa rozwiąże się w miarę szybko i nie będzie tego typu problemów, bo wszyscy jesteśmy poddenerwowani tą sytuacją - mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz też Nowy Sącz: to koronawirus? Pacjent w szpitalu, kwarantanna w oddziale ratunkowym

Jak udało nam się dowiedzieć, wyniki badań mężczyzny, u którego wystąpiły objawy koronawirusa, będą znane w ciągu godziny.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RG

Wirus z Chin w Nowym Sączu? Pacjent w szpitalu, kwarantanna na SOR
Pacjent z chińskim wirusem w nowosądeckiego szpitalu? Objawy na to wskazują na koronawirus, dlatego wstrzymane zostały przyjęcia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.


Dziękujemy za przesłanie błędu