Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
13/10/2021 - 16:15

Oświatowy boom inwestycyjny w Kamionce Wielkiej aż w 3 miejscowościach

Bogusza, Kamionka Wielka i Królowa Górna to te sołectwa, w których gmina inwestuje właśnie bardzo duże środki w zaplecze oświatowe. Co będą z tego miały dzieciaki?

Oświatowy boom inwestycyjny w Kamionce Wielkiej aż w 3 miejscowościach

Informowaliśmy już, że Kamionka Wielka ruszyła budową nowej siedziby Szkoły Podstawowej w Boguszy. Obecna placówka z niemal setką uczniów i historią pisaną od początków minionego wieku, zajmuje rozbudowany budynek wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną i nie spełnia obowiązujących w edukacji wymogów. Planowana inwestycja otrzymała wsparcie w wysokości ponad 5 500 000 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Są one przeznaczone na zaprojektowanie i wybudowanie budynku szkoły i przedszkola wraz z salą gimnastyczną i zapleczem szatniowym. Cała inwestycja ma kosztować 6,5 mln zł. Brakujący milion gmina wyłoży z własnego gminy. Placówka ma być gotowa w ciągu dwóch lat od chwili otrzymania dofinansowania.

Zobacz też: Jak wrócić autobusem MPK do domu? Kamionka Wielka czeka na decyzje

Ale na tym nie koniec inwestycji oświatowych. Trwa bowiem remont Szkoły Podstawowej w Kamionce Wielkiej.

- W ramach inwestycji placówka doczeka się nowego odwodnienia i elewacji oraz naprawy i wymiany części dachu, które już do poprawki się nie nadają. To wyjątkowo ważne przedsięwzięcie, bo szkoła była systematycznie zalewana i we wnętrzu pojawił się grzyb. Sytuacja była już poważna – komentuje wójt Andrzej Stanek. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 1 120 000,00 zł, przy czym dofinansowanie tej inwestycji w kwocie 771 634,00 zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Prowadzone są też roboty przy dociepleniu i wymianie stolarki okiennej sali gimnastycznej w Królowej Górnej – dodaje.

To przedsięwzięcie pochłonie 371 520,74 zł, w tym dofinansowanie z RFIL w wysokości 350 000,00 zł. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: dzięki uprzejmości wójta Andrzeja Stanka)Dziękujemy za przesłanie błędu