Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
19/12/2017 - 17:45

A wójta się nie bójta. Oświadczenie nowosądeckich redakcji

Wójt gminy Chełmiec złożył do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Naszą Telewizję Sądecką, serwis MiastoNS.pl oraz Sądeczanin.info, polegającego na fałszywym oskarżeniu (pomówieniu). Jesteśmy tym zaskoczeni, trudno nam bowiem poważnie potraktować tego typu zarzuty ze strony władz gminy Chełmiec.

Zamieszczone na naszych stronach internetowych artykuły były bowiem jedynie stwierdzeniem faktu, że do Prokuratury Okręgowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wójta i przewodniczącego Rady Gminy Chełmiec.

Artykuły opierały się wyłącznie na tym zawiadomieniu i w formie cytatów przytaczały zarzuty w nim zawarte. Nie było w nich żadnego komentarza odautorskiego a nawet oceny faktów związanych z prowadzeniem konsultacji w gminie Chełmiec.

Kontaktowaliśmy się z wójtem Bernardem Stawiarskim z prośbą o komentarz w tej sprawie. Wójt odmówił.

Wobec zarzutów stawianych sądeckim redakcjom rodzi się pytanie: czy lokalni samorządowcy rozumieją, że rola mediów polega na przedstawianiu opinii publicznej faktów niezależnie od tego kogo dotyczą?

Joanna Nogal-Gromala, redaktor, współwłaściciel NTV
Marek Jaśkiewicz, red. naczelny MiastoNS.pl
Tomasz Kowalski, red. naczelny Sadeczanin.info

Zobacz też: Wójt Chełmca najpierw obraża, potem pozywa radnych

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu