Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
28/02/2017 - 10:10

Ostatnie pożegnanie Danuty Szaflarskiej. Będą mieszkańcy Piwnicznej i Kosarzysk

Sądecczyzna pożegna dziś Danutę Szaflarską. Słynna aktorka rodem z Kosarzysk spocznie w Alei Zasłużonych na Powązkach. Na uroczystości pogrzebowe wybierają się mieszkańcy gminy Piwniczna i Nowego Sącza.

Nad ranem z Piwnicznej-Zdroju do Warszawy pojechała kilkudziesięcioosobowa grupa Czarnych Górali, by pożegnać „krajankę” z Kosarzysk. W ostatniej drodze Danucie Szaflarskiej towarzyszyć będą członkowie „Doliny Popradu” wraz z kapelą. Władze samorządowe reprezentują: Jan Toczek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy oraz jego zastępczyni Teresa Ortyl. Pojechała także Janina Janur, dyrektorka Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Piwnicznej-Zdroju. Placówka ta od 2014 roku nosi imię tej wybitnej aktorki.

Przypomnijmy, że Danuta Szaflarska urodziła się w Kosarzyskach. Do rodzinnej miejscowości wracała bardzo często. Praktycznie co roku. Tutaj najlepiej wypoczywała w swoim domku. Tutaj „ładowała akumulatory”

- Panią Danutę w imieniu piwniczan pożegna po góralsku Stanisław Źrałka – powiedziała portalowi Sądeczanin.info Janina Janur. – Kapela zagra pieśń pożegnalną dla pani Danusi.

Czy Słynna aktorka doczeka się swojego pomnika na Sądecczyźnie z którą tak czuła się związana?  Jest już ponoć pomysł zbudowania popiersia lub specjalnej ławeczki. Ostateczną decyzję ma podjąć specjalnie powołany komitet.

Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego. Dożyła 102 lat. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od Mszy świętej o godzinie 13.00 w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP. O godzinie 15-tej zaplanowano ostatnie pożegnanie aktorki na Powązkach.

(MACH), ami, Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu