Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
11/03/2020 - 11:15

Ostatnia prosta. Niedługo hala sportowa w Korzennej zostanie oddana do użytku

Hala sportowo-widowiskowa w Korzennej wkracza teraz w kluczową fazę. Obiekt ma zostać udostępniony mieszkańcom za kilkanaście miesięcy. Trwają prace wykończeniowe pomieszczeń sportowych oraz budowa trybun. Hala jest jedną z największych inwestycji gminy.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku rozmawialiśmy z wójtem gminy Korzenna o jego noworocznych postanowieniach i planach związanych z rozwojem gminy. Wśród nich znalazła się finalizacja budowy hali sportowo-widowiskowej, która jest największą inwestycją tego typu w historii gminy. Obiekt pozwoli w komfortowych warunkach uprawiać sport oraz realizować pasje mieszkańców.

- Postawimy także pierwszy krok w kierunku budowy basenu przy hali sportowo-widowiskowej. Planuję rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy na wykonanie tej inwestycji, która będzie miała znaczenie nie tylko rekreacyjne, ale także pozwoli prowadzić na miejscu zajęcia z profilaktyki zdrowotnej – mówił w jednej z rozmów z ”Sądeczaninem” Leszek Skowron

Zobacz też: Korzenna: noworoczne postanowienia wójta. Co zmieni się w gminie w 2020 roku?

Pierwszych rozgrywek sportowych na hali sportowo-widowiskowej możemy spodziewać się już za kilkanaście miesięcy. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, zakładany na koniec stycznia 2021 roku termin oddania budynku do użytku zostanie dotrzymany. – Jak dotąd prace przebiegają bez zakłóceń, zgodnie z harmonogramem – podkreśla wójt.

Obecnie na terenie obiektu trwają prace wykończeniowe, które obejmują między innymi instalację wentylacji, układanie podłóg, malowanie ścian, montaż stolarki okiennej i drzwiowej oraz krzesełek dla widowni, która będzie mogła pomieścić kilkuset kibiców. W pobliżu hali będzie przestronny parking, a cały obiekt sportowy zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Połączenie hali z budynkiem Szkoły Podstawowej w Korzennej ułatwi uczniom korzystanie z obiektu.

Czytaj też: Korzenna: brakło dwóch milionów. Budżet na rok 2020 uchwalony

Finalizacja budowy hali sportowo-widowiskowej to jedno z najbardziej kosztownych przedsięwzięć gminy. Koszt budowy obiektu sportowego wynosi ponad 13 milionów złotych.

[email protected], fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)