Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 lutego. Imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny
19/02/2018 - 16:00

Ostatnia droga Władysława Frączka. Limanowa pożegnała artystę [Zdjęcia]

Rodzina, przyjaciele,współpracownicy i pracownicy, sympatycy oraz miłośnicy twórczości śp. Władysława Frączka pożegnali dziś artystę, który odszedł w piątek, mając 91 lat. Pogrzeb odbył się w limanowskiej bazylice, a ciało artysty spoczęło na limanowskim cmentarzu.

Tłumy żegnały dziś w limanowskiej bazylice śp. Władysława Frączka - artystę, pisarza, malarza i społecznika Ziemi Limanowskiej. Rodzina, bliscy, przyjaciele, a także wdzięczni Limanowianie, samorządowcy i sympatycy twórczości artysty towarzyszyli mu w ostatniej drodze. Śp. Władysław to zasłużony człowiek nie tylko dla Limanowszczyzny, ale i Sądeczyzny. 

Zobacz też: Limanowa: pożegnanie dwóch policjantów

Uroczystości pogrzebowe uświetnił Chór Męski działający przy Bazylice w Limanowej, którego śp. Władysław był przez długie lata członkiem..

- Chcemy dziś podziękować za dobro, które zmarły wyświadczył dla parafii, całego miasta Limanowa oraz całego powiatu limanowskiego - podkreślił celebrans podczas mszy pogrzebowej. 

Władysław Frączek urodził się 16 grudnia 1926 roku w Juraszowej gmina Podegrodzie. W czasie wojny był działaczem ruchu oporu. Po wojnie studiował w Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym. Pracował jako nauczyciel, był prezesem OSM w Limanowej. Działał również w samorządzie jako radny gminy Limanowa i Łukowica. Działacz społeczny, malarz, a także instruktor Amatorskiego Zespołu Teatralnego. Autor kilku książek, sztuk teatralnych, a także eseista. Swoje teksty publikował w prasie lokalnej. Pod koniec życia poświęcił się malarstwu. Był samoukiem laureatem ogólnopolskiego konkursu twórców nieprofesjonalnych. W swojej twórczości mocno nawiązywał do wartości chrześcijańskich. Uczył patriotyzmu i miłości do ojczyzny poprzez swoje eseje, publikacje, obrazy. 

Ciało artysty w asyście rodziny, władz samorządowych, pocztów sztandarowych, delegacji, działaczy społecznych i współpracowników spoczęło na cmentarzu w Limanowej.

[email protected], fot. WCZ

Ostatnia droga Władysława Frączka. Limanowa pożegnała artystę [Zdjęcia]
Najbliżsi, przyjaciele, sympatycy oraz miłośnicy twórczości śp. Władysława Frączka pożegnały dziś artystę, który odszedł w Piątek, mając 91 lat. Pogrzeb odbył się w limanowskiej bazylice, a ciało artysty spoczęło na limanowskim cmentarzu.


Dziękujemy za przesłanie błędu