Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
18/09/2023 - 16:00

Ostatni weekend lata. Słońce, trzydzieści kresek na termometrze i tłumy turystów w Muszynie

Bezchmurne niebo, słońce i termometry wskazujące trzydzieści kresek. W ostatni weekend lata (16 - 17 września) Muszyna przeżywała najazd turystów. Szczególnie tłoczno było w Ogrodach Sensorycznych i Tematycznych, w centrum miasta oraz na zamku Baszta.

W ostatni weekend kalendarzowego (16-17 września) lata Muszyna przeżywała najazd turystów. Goście przyjechali nie tylko z całej Polski, ale także z sąsiedniej Słowacji.  

Pogoda  była wyśmienita. Słońce, bezchmurne niebo i termometry wskazujące ponad trzydzieści kresek. Szczególnie tłoczno było na Zapopradziu, na Suchej Górze w Ogrodach Sensorycznych, Ogrodach Baśni i Legend oraz Ogrodach Tematycznych. Zapełnione były wszystkie kawiarnie, ławki, obrotowe i zwykłe leżaki. 

W uzdrowisku bardzo trudno było znaleźć miejsce parkingowe.

Tłoczno było również przy Dworze Starostów, na muszyńskim rynku, w okolicach ratusza. 

- Muszyna to idealne miejsce do wypoczynku. Przekonują nas o tym turyści, którzy dzisiaj bardzo licznie zjawili się w Muszynie. - mówi burmistrz Jan Golba. 

- Wspólną, ciężką pracą władz samorządowych i mieszkańców, udało nam się stworzyć super miejsce do wypoczynku. Zapraszamy, bo to nie koniec atrakcji.


Dużym powodzeniem cieszył się zamek Baszta, który zostanie oficjalnie otwarty 30 września. 

- I przyszedł ten moment, kiedy możemy oddać do dyspozycji ich historyczny zamek, namacalne obcowanie z historią. Dać możliwość zapoznania się z bogatą przeszłością Muszyny i jej mieszkańców oraz podziwiać przepiękne widoki z baszty zamku. - dodaje włodarz miasta. 

- Zapraszamy na uroczyste otwarcie zamku w dniu 30 września.  Nie zabraknie licznych atrakcji.  

(MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu