Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
20/08/2022 - 20:10

Osiedle Zawada czeka na sztuczne boisko. Jest dwóch oferentów. Kto chce budować?

Do ogłoszonego drugiego przetargu na budowę boiska ze sztuczną murawą w osiedlu Zawada w Nowym Sączu zgłosiło się dwóch oferentów, ubiegających się o realizację tej inwestycji. Rozrzut cenowy, jaki zaoferowali ci potencjalni wykonawcy jest duży. Jeden z nich zaproponował kwotę 6,9 mln złotych, a drugi 13,5 mln złotych.

Czytaj także: To już pięć lat. Dzisiaj msza święta w bolesną rocznicę śmierci Jerzego Leśniaka

Jest to już drugi przetarg. Pierwszy, do którego przystąpiło aż czterech oferentów musiał zostać unieważniony, bo wszystkie oferty przewyższały zakładany na 5 mln zł budżet (w tym 4,5 mln zł z pierwszego naboru projektów do Rządowego Funduszu Polski Ład). W związku z tym Rada Miasta Rada Miasta Nowego Sącza wyraziła zgodę na dołożenie do tej inwestycji 1,8 mln złotych. 

Kto teraz stara się o realizację tego zamówienia?

Grupa Blackbird (realizuje już budowę stadionu Sandecja przy ul. Kilińskiego). Ten wykonawca chce wybudować sztuczne boisko w osiedlu Zawada wraz z zapleczem za 6,86 mln złotych oraz firma Grand, która chce zrealizować to zadanie za kwotę 13,53 mln złotych.

- Oferty zostały otwarte 10 sierpnia – informuje Wydział Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Obecnie prowadzone jest postępowanie, by wyłonić ofertę najbardziej optymalną. Między innymi oferenci zostali poproszeni o udzielenie dodatkowych wyjaśnień. Po zakończeniu tej procedury zostanie ogłoszony wynik postępowania.

Jaki jest zakres zadania?

Inwestycja obejmuje budowę nowego boiska sportowego ze sztuczną murawą o wymiarach 65 m x 105 m. Boisko ma być wybudowane na miejscu obecnego trzeciego (za halą).

Niestety, znów nie będzie to jednak boisko lekkoatletyczne z bieżnią do biegania, ale boisko do gry w piłkę nożną. Planowa jest też budowa zaplecza (kontenery). Obiekt będzie ogrodzony i oświetlony. Boisko ze sztuczną murawą będzie ogólnodostępne i udostępnione bezpłatnie dla dzieci i młodzieży.

W ten mniejszy projekt wpisywałaby się także rozbiórka budynku gospodarczego (starego magazynu).

Obecnie w Zawadzie znajdują się trzy boiska sportowe. Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią ma być wstępem do budowy na osiedlu Zawada dużego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, na który składać się mają między innymi trzy boiska, bieżnia biegowa, nowa hala sportowa oraz hotel na 50 miejsc z basenem i zapleczem dla drużyn sportowych, a także z salą konferencyjną. ([email protected]), fot. wizualizacja UM w Nowym Sączu.

Czas nagli, a sztucznego boiska w Zawadzie jak nie było, tak nie ma
Dalej nie wiadomo, kto będzie realizował tą bardzo potrzebną inwestycję. Do drugiego przetargu oferty złożyło dwóch potencjalnych wykonawców.


Dziękujemy za przesłanie błędu