Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
07/06/2022 - 17:30

Osiedle Kochanowskiego wybrało zarząd. Mieszkający przy ulicy poety zaskoczeni

Następne sądeckie osiedle wybierało nowego przewodniczącego. W poniedziałek głosowali mieszkańcy Kochanowskiego. Jednak nie każdy, kto przyszedł, mógł oddać głos.

Ruszył maraton wyborczy na sądeckich osiedlach. W najbliższych dniach sądeczanie będą wybierali kolejne zarządy. Nowego szefa poznali już mieszkańcy Gorzkowa. Został nim Miłosz Drożdż, który pokonał Krystynę Witkowską. W poniedziałek wybory odbyły się na osiedlu Kochanowskiego.

Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem i, jak szacuje dotychczasowy przewodniczący Krzysztof Ziaja, przybyło blisko 300 osób. Uprawnionych do głosowania było jednak tylko 230. Pozostali nie mogli zagłosować, bo mimo że mieszkają przy ulicy Kochanowskiego, to… należą do osiedla Przetakówka, czego nie byli świadomi.

Jedynym kandydatem był wspomniany już Krzysztof Ziaja, na którego głos oddało 205 osób. Przewodniczący się zatem nie zmienił. Nieco inaczej wygląda jednak reszta zarządu. Pojawili się w nim debiutanci -  Jarosław Paschek i Ewa Fałowska. Skład uzupełnili Andrzej Brzeziński, Iwona Rzepka-Wróbel, Sławomir Salamon i Izabela Skoczeń.  Wszyscy uzyskali między 173, a 183 głosów.

- Jestem bardzo wdzięczny mieszkańcom za tak liczne przybycie. Bardzo to doceniam. Postaram się pracować z jeszcze większym zaangażowaniem na rzecz społeczności lokalnej – mówi „Sądeczaninowi” Krzysztof Ziaja.

W zebraniu uczestniczyło również kilku radnych, prezydent Ludomir Handzel oraz jego zastępca Artur Bochenek. Kolejne wybory odbędą się już w środę, na osiedlu Nawojowska. Mieszkańcy spotkają się o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 15. ([email protected], fot.: Krzysztof Ziaja)Dziękujemy za przesłanie błędu