Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
05/06/2019 - 12:15

Osiedle Helena: łącznik dzieli zamiast łączyć. Miasto szuka planu awaryjnego

Łącznik ulicy Widok z ulicą Dunajcową najpierw łączył wszystkich mieszkańców, dziś ich dzieli. W grudniu chcieli go wszyscy, dziś zdania są podzielone. Do akcji wkracza miasto, które chce przedstawić miejscowym kilka koncepcji inwestycji, które mogłyby zadowolić wszystkich. Czy to się uda?

Ulica Widok została odcięta od głównej drogi po budowie ronda na Helenie. I tak jak w grudniu wszyscy byli jednomyślni, że należy wybudować dla tej ulicy łącznik z ulicą Dunajcową a miasto zabezpieczyło już środki na ten cel, tak dziś inwestycja podzieliła mieszkańców. Do Urzędu Miasta wpłynął nawet wniosek podpisany przez kilkadziesiąt osób, które twierdzą, że podobne rozwiązanie sprawi, że ulica Widok stanie się zbyt ruchliwa a tym samym niebezpieczna szczególnie dla dzieci.

O szczegółach pisaliśmy min. w publikacjach 
Mieszkańcy Heleny vs rondo. Już nie proszą, żądają zmian! [WIDEO]
Łącznik dla ulicy Widok na Helenie jak kość niezgody: powstanie czy nie?

W ostatniej wiceprezydent Artur Bochenek deklarował, że spotka się z wszystkimi stronami: tymi za i przeciw i będzie chciał wypracować konsensus. Okazuje się jednak, że stron nie dało się pogodzić. Jak nas dziś poinformował Adam Konicki dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg miasto podjęło się opracowania kilku koncepcji przedsięwzięcia, kilku wariantów łącznika, by już niebawem znów spotkać się z mieszkańcami Heleny i je przedstawić. Wszystkie będą przygotowane na podstawie uwag zebranych podczas rozmów z zainteresowanymi. O rozwoju sprawy bedziemy informowac na bieżąco. 

ES e.stachura@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu