Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
29/11/2022 - 08:00

To oni są najlepsi! Rozdali nagrody sądeckim sportowcom i trenerom [ZDJĘCIA]

Ich sukcesy okupione są wyrzeczeniami i godzinami ciężkiej pracy. Raz do roku najlepsi sportowcy i trenerzy Sądecczyzny świętują swój Dzień Kultury i Sportu. Z tej okazji ci najlepsi otrzymują gratulację i finansowe nagrody. W tym roku lista prymusów jest wyjątkowa długa.

Podczas gali z okazji Powiatowego Dnia Kultury i Sportu, zawodnicy i trenerzy otrzymali od starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego nagrody finansowe. Starosta wraz z Zarządem i Radą Powiatu docenił w ten sposób ich tegoroczne osiągnięcia. Co roku z budżetu Powiatu przeznaczane są środki na zadnia związane z upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu na Sądecczyźnie. W tym roku była to kwota 238.000 zł.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom i trenerom. Podziwiam wysiłek, godziny ciężkiej pracy i wyrzeczenia - sukces w sporcie nie przychodzi sam. Osiągnięcie poziomu mistrzowskiego wymaga  codziennych ćwiczeń. Jestem dumy, że reprezentujecie Sądecczyznę w tak wielu dyscyplinach i stajecie na podium! – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Jako władze powiatowe, robimy wszystko, aby młodzież z naszych szkół mogła rozwijać swoje sportowe pasje. Przy każdej z placówek są odpowiednie obiekty i sprzęt.

Ostatnio oddaliśmy do użytku halę sportową ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach oraz obiekty sportowe przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. W przyszłym roku w Marcinkowicach wybudujemy część zewnętrzną, lekkoatletyczną i tym samym powstanie Powiatowe Centrum Sportu. Wszystko to robimy dla uczniów i mieszkańców, stwarzając im możliwości do uprawiania sportu.

Starosta nowosądecki nadzoruje 245 stowarzyszeń kultury fizycznej i sportu działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego. W tym roku objął honorowym patronatem 10 imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, ponadto w ramach dotacji udzielono dofinansowania dla 19 stowarzyszeń na organizację 22 imprez sportowych, w których brali udział zawodnicy z Sądecczyzny.  W tym roku na dotacje wydatkowano 80 tys. zł.

W ramach dbałości o rozwój kultury fizycznej i sportu oraz podnoszenia poziomu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży Zarząd Powiatu przyznał nagrody dla najlepszych sportowców Sądecczyzny (w sumie 36 tys.zł).

Wyróżnieni zawodnicy

Roksana Majda: zawodniczka WDS Fruciaki Krynica-Zdrój. Od lat trenuje cheerleading. Jest reprezentantką Polski. Zdobyła 9 miejsce w Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie. Wielokrotna Mistrzyni Polski w Cheer Hip Hop Duet Senior oraz laureatka ogólnopolskich turniejów tanecznych.

Julia Niewiadomska: zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator. Od 2016 roku trenuje kickboxing odnosząc wiele sukcesów w kraju i zagranicą. W 2021 r. wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorek w kat. Low Kick waga 60 kg w Czarnogórze, a w 2022 r. - II miejsce w Pucharze Świata Juniorów Starszych w tej samej kategorii.

Damian Konstanty: czołowy Polski Zawodnik w Kolarstwie Górskim MTB. W 2022 wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski Pump Track w kat. Elita oraz Mistrz Polski Garmin Enduro Trails w kat. Elita P. Na co dzień mieszka Świniarsku, a obecnie trenuje w Klubie Sportowym Gravity Revolt Słopnice.

Adrian Migacz: zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator. W 2022 r. zdobył dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu w formule: K oraz Full Contact waga 91 kg. Został powołany do reprezentacji Polski na MŚ Juniorów w formule Full Contact w 2022 r.

Weronika Ogorzałek: zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator.  W 2022 r. wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Kick-light 2022 waga 46 kg oraz III miejsce  w Pucharze Świata kadetek młodszych w Budapeszcie w kategorii lightcontact wag a -47 kg.

Joanna Mucha: zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator w Binczarowej. W 2021  roku wywalczyła cztery medale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu. W 2022 r. zdobyła dwa złote medale Mistrzostw Polski oraz złoty medal w Pucharze Świata juniorek starszych. Powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata.

Mateusz Tokarczyk: wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, dwukrotny indywidualny Mistrz Europy w Modelarstwie Kosmicznym oraz drużynowy Mistrz Świata Modeli Kosmicznych w kat. rakiet z taśmą. Jest członkiem kadry narodowej juniorów w modelarstwie kosmicznym.

Bartłomiej Tokarczyk: członek Kadry Narodowej Seniorów w Modelarstwie Kosmicznym. W 2021 r. zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych w kategorii rakiet makiet. W 2022 r. zdobył indywidualny i drużynowy medal Mistrzostw Europy w Modelarstwie Kosmicznym w kat. makiet rakiet.

Karol Pierzchała: utalentowany siatkarz pochodzący z Chełmca, a obecnie grający w Akademii Jastrzębski Węgiel. Wraz z drużyną wywalczył III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików. Wielokrotnie powoływany na zgrupowania do kadry narodowej U-15 z perspektywą dalszego szkolenia kadry U-17 do Mistrzostw Europy.

Michał Dudczak: lekkoatleta, biegacz górski. Mimo młodego wieku jest jednym z czołowych zawodników wśród seniorów w Polsce. W swym dorobku posiada wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów w biegach górskich i przełajowych. W 2021 zajął 13 miejsce (a w 2022 – 16 miejsce) w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Skyrunningu oraz 9 miejsce w Pucharze Świata w Biegach Górskich.

Kacper Dudczak: utalentowany lekkoatleta, biegacz górski. W 2021 r. do najważniejszych osiągnięć Kacpra zaliczyć można II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Górskich oraz w 2022 r. - IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w biegach górskich w stylu anglosaskim.

Maja Kruczek: od 7 lat jest zawodniczką MUKS Poprad Stary Sącz. Ma w swoim dorobku wiele medali Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kadetek i juniorek. Powołana została do Reprezentacji Polski Juniorek. Za wysokie wyniki sportowe nagrodzona I klasą sportową PZPS. W lipcu br., wraz z koleżanką wywalczyła brązowy medal na MP w siatkówce plażowej juniorek.

Najlepsi sportowcy i trenerzy w powiecie nowosądeckim
Dostali nagrody z okazji Dnia Kultury i Sportu


Dziękujemy za przesłanie błędu