Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
20/01/2023 - 16:10

Około 3,3 miliona, tyle zapłacą za bezkolizyjne dojście do centrum Starego Sącza

Nareszcie. Gmina Stary Sącz podpisała już umowę na budowę kładki pieszo rowerowej nad ulicą Jana Pawła II. Bezkolizyjne przejście do centrum miasta ma być gotowe już do listopada tego roku.

Około 3,3 miliona, tyle zapłacą za bezkolizyjne dojście do centrum Starego Sącza

Zobacz też: Stary Sącz znów wyciąga turystycznego asa! Zobaczcie wizualizacje

W przetargu na zadanie, którego formalna nazwa brzmi „Budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z kładką, schodami, elementami małej architektury i infrastrukturą techniczną” aż pięć firm. Budownictwo Mosty Drogi BMD z Nowego Sącza wyceniło je na 3 659 250, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „ IMB-Podbeskidzie” ze Skoczowa na aż 6 825 450 zł, konsorcjum firm: KOMPLEX - BUD JÓZEF WÓJCIK i „PROJBUD” TOMASZ DĄBROWSKI z Łącka zażyczyło sobie 3 335 326 zł, PRIMOST Południe z Będzina 4 611 620 zł, ZIBUD z Kamienicy oszacował przedsięwzięcie na 5 457 173 zł.

Jak widać różnice w wycenie były ogromne a jednocześnie gmina Stary Sącz miała zarezerwowane na ten cel 1 900 000 zł brutto. Tym samym niezbędna trudna decyzja o dołożeniu dodatkowych pieniędzy, ale do tego niezbędna była zgoda rady. Decyzję – pozytywną - radni podjęli na ostatniej sesji, czyli 18 stycznia.

Zobacz też: DK 87: jest nowy wariant likwidacji zabójczych zakrętów w Barcicach. Ruszyły konsultacje

Tym samym władze gminy mogły już bez przeszkód podpisać umowę z - co nikogo pewnie nie zdziwi - najtańszym oferentem, czyli konsorcjum firm z Łącka. Całość robót – wraz z odbiorami – ma być gotowa w ciągu 10 miesięcy, czyli do listopada 2023 roku.

– Po wybudowaniu kładki nad ulicą Jana Pawła II i ciągu pieszo-rowerowego można będzie uznać, że cały pomysł dużego parkingu dla centrum miasta i dworca przesiadkowego jest kompletny – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Ciąg komunikacyjny będzie kończył się na ul. Daszyńskiego i wychodził vis a vis placu za Centrum Kultury i Sztuki. To będzie bardzo bezpieczna i bezkolizyjna droga do rynku. 

A my przypomnijmy, że inwestycja sfinansowana będzie m.in. ze środków z tarczy antykryzysowej dla gmin górskich. ([email protected] Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu