Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
03/12/2021 - 16:20

Ogromna podwyżka dla wójta Grybowa. Zarobi kilka tysięcy złotych więcej

Podobnie jak w innych gminach również w Grybowie, podczas ostatniej sesji, radni przegłosowali podwyżkę dla wójta. Na mocy uchwały Jacek Migacz będzie zarabiał znacznie więcej niż dotychczas. Ile wyniesie jego pensja?

Tym tematem żyje w ostatnim czasie cały region. Wszystkie okoliczne gminy na sesjach pochylają się nad zarobkami wójtów i burmistrzów. Samorządowcy będą zarabiać więcej niż dotychczas. Nie inaczej jest w przypadku gminy Grybów.

Zgodnie z najnowszymi regulacjami, wynagrodzenie zasadnicze wójta nie może być niższe niż 80 procent maksymalnego wynagrodzenia określonego dla tego stanowiska na poziomie 10 430 zł. Nie może to być zatem niższa kwota niż 8 344 zł.

Włodarzowi przysługuje także dodatek funkcyjny. Jego maksymalna wysokość w przypadku wójtów i burmistrzów, w gminie liczącej od 15 tys. do 100 tys. mieszkańców, wynosi 3 450 zł. Do tego dochodzi dodatek specjalny w kwocie 30 procent łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę.

Na podstawie oświadczenia majątkowego za 2020 rok, wiemy że Jacek Migacz zarobił łącznie 140 506 zł. W przeliczeniu na jeden miesiąc daje to około 11 700 zł. Ile będzie wynosiła jego pensja po podwyżce?

Wynagrodzenie zasadnicze to 10430 zł, dodatek funkcyjny – 3350 zł, a dodatek specjalny – 4134 zł. Daje to łączną kwotę 17 914 zł. Zarobki wójta wzrosną zatem o ponad 6 tysięcy złotych.

Co ciekawe wynagrodzenie zasadnicze stanowi najwyższą kwotę możliwą do przyznania. Również zbliżony do maksymalnego jest dodatek funkcyjny. Podczas sesji Rady Gminy za przyjęciem uchwały podnoszącej zarobki zagłosowało 17 radnych, 1 się wstrzymał (Marcin Bednarz), a 3 nie uczestniczyło w głosowaniu. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: UG Grybów)Dziękujemy za przesłanie błędu