Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
15/10/2020 - 14:20

Ofensywa drogowa po rytersku. „Covidowe” poszło w ruch

W gminie Rytro trwa ofensywa drogowa. Kilka ważnych traktów już jest zmodernizowanych i ruszają prace na kolejnych dwóch drogach. Szczegóły? Część inwestycji zrealizowano dzięki rządowym pieniądzom, które gmina otrzymała w ramach tarczy antykryzysowej związanej z epidemią COVID-19.

Ofensywa drogowa po rytersku. „Covidowe” pieniądze idą w ruch

Zacznijmy od inwestycji już zrealizowanych.

Niemal od podstaw odbudowana została droga w kierunku osiedla Mikołaska nad Starym Cmentarzem. Prace wykonano ze środków na modernizację dróg dojazdowych do pól.

Z kolei droga na Połomi Niżnej w kierunku Państwa Kwiatkowskich oraz dwa odcinki - najbardziej zniszczone - po obu stronach drogi do gimnazjum drogowcy wyremontowali za część z 500 tysięcy z tarczy antykryzysowej, czyli - jak mówią potocznie samorządowcy - z pieniędzy "covidowych".

Zobacz też: Kto w końcu wyremontuje Aleje Piłsudskiego? Wyniki przetargu unieważnione

Bardzo ważna informacja – tym razem związana bezpośrednio z turystycznym rozwojem gminy Rytro – gotowe są też już kolejne odcinki ryterskiej części trasy EuroVelo. W galerii zdjęć załączonej do publikacji są zdjęcia wykonane przed i po wykonaniem tych inwestycji.

Ale na tym nie koniec. Jak zapowiada wójt Jan Kotarba jeszcze w tym roku samorząd wyremontuje jeszcze dwie zgłoszone w ramach funduszu sołeckiego nitki – drogę Pod Zamkiem i kolejny odcinek na Połomi Niżnej - do Mos.

- Prace na Połomi Niżnej miały się rozpocząć już dzisiaj, ale jest mały poślizg. Po ostatnich deszczach jest tu bardzo dużo wody i niewykluczone, że będziemy musieli się wstrzymać z pracami do czasu gdy cały teren podeschnie – zaznacza wójt.

([email protected] Fot.: UG w Rytrze)

Ofensywa drogowa po rytersku. „Covidowe” pieniądze idą w ruch
W gminie Rytro trwa ofensywa drogowa. Kilka ważnych traktów już jest zmodernizowanych i ruszają prace na kolejnych dwóch drogach. Szczegóły? Część inwestycji zrealizowano dzięki rządowym pieniądzom, które gmina otrzymała w ramach tarczy antykryzysowej związanej z epidemią COVID-19. Są też już gotowe kolejne odcinki ryterskiej części EuroVelo.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)