Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
26/02/2021 - 20:30

Odmieniona stacja pogotowia w Łososinie. Ratownicy interweniowali tysiące razy

Od kilku dni ratownicy medyczni z Podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej pracują w całkowicie odmienionych warunkach. Stare pomieszczenia były zaniedbane, ciasne i niewygodne. Teraz jest o niebo lepiej.

Pracownicy pogotowia ratunkowego pracują teraz w nowoczesnych i komfortowych pomieszczeniach Centrum Kultury i Promocji gminy Łososina Dolna, w którym stacjonuje także policja i jednostka OSP. Medycy chwalą wysoki standard nowego lokum, który nareszcie wygląda tak, jak przystało na dwudziesty pierwszy wiek. Znalazło się też miejsce dla karetki.

- Teraz warunki są bardzo dobre – mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. - To 116 metrów powierzchni użytkowej spełniające wysokie standardy i garaż dla karetki. Dziękuję wójtowi i radzie gminy, którzy dostrzegli nasze potrzeby. Dziękuję również staroście nowosądeckiemu za wspieranie naszych działań. Funkcjonowanie tej podstacji w tym miejscu jest bardzo ważne dla zabezpieczenia zdrowia i życia mieszkańców Sądecczyzny.

Czytaj też: Po artykule w "Sądeczaninie" ta czarna, mała kuleczka znalazła nowy dom!

Starosta nowosądecki zwrócił uwagę na strategiczne położenie jednostki pogotowia oraz charakter pracy ratowników medycznych. – Przez Łososinę Dolną przebiega droga krajowa numer 75, na której dochodzi do sporej ilości wypadków i kolizji. Szybki dojazd na miejsce takiego zdarzenia gwarantuje profesjonalną pomoc. Ratownicy, którzy tutaj stacjonują, mają obecnie komfortowe warunki do zregenerowania sił po trudnych akcjach – wyjaśnia Marek Kwiatkowski.

Z nowej podstacji cieszy się także wójt gminy, Andrzej Romanek, który również podkreślił konieczność zapewnienia mieszkańcom i odwiedzającym Sądecczyznę turystom szybką i fachową pomoc medyczną.

Podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej działa już od 20 lat. Rocznie łososińscy ratownicy wyjeżdżają do różnego rodzaju akcji około tysiąc razy. (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna)







Dziękujemy za przesłanie błędu