Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
23/09/2021 - 15:35

Odczujemy to w naszych portfelach. Ceny gazu od października idą w górę

I znowu zostaną uszczuplone nasze portfele. Ceny gazu pójdą w górę. Z początkiem października trzeba będzie płacić wyższe rachunki. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy na sprzedaż błękitnego paliwa spółce PGNIG Obrót Detaliczny. Po kieszeni dostaną zarówno „kuchenkowicze” jak i ci, którzy gazem ogrzewają domy.

O ile ceny pójdą w górę?  Z początkiem października gospodarstwa domowe korzystające z taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą za gaz więcej o 7,4 procent. Bez zmian pozostają natomiast stawki abonamentowe.

Nową taryfę na sprzedaż błękitnego paliwa spółce PGNIG Obrót Detaliczny zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki, który wyjaśnia, że  wynika to z wyższych  cen gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie przedsiębiorstwo  kupuje paliwo.

Wedle szacunków Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że miesięczne rachunki „kuchenkowiczów” czyli, gospodarstw, gdzie gazu używa się tylko do przygotowania posiłków, pójdą w górę o  0,72 zł miesięcznie. Ci, którzy gazem podgrzewają wodę, zapłacą więcej średnio  niecałe 5 zł

Najbardziej podwyżkę odczują ci, którzy zużywają stosunkowo duże ilości błękitnego paliwa, bo ogrzewają nim domy. Ich rachunki wzrosną o  blisko 14 zł miesięcznie.

Po raz  trzeci w tym roku dostajemy po kieszeni. Najpierw gaz podrożał  o 5,6 procent, potem o 12,4 proc, z początkiem sierpnia. (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. pixabyDziękujemy za przesłanie błędu