Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
02/10/2020 - 18:25

Od jutra zamykają drogę Tęgoborze – Chomranice. Zobacz objazdy

Nabierają rozpędu roboty remontowe na drodze powiatowej Chomranice – Tęgoborze. Drogowcy weszli na plac budowy 30 września od strony skrzyżowania z DK – 75. Były utrudnienia w ruchu a od jutra droga będzie całkowicie nieprzejezdna.

Ta ważna dla mieszkańców dwóch gmin – Łososiny Dolnej i Chełmca droga była w fatalnym stanie już od dłuższego czasu. W pierwszym etapie robót wykonawca zajął się wymianą najbardziej zdewastowanego odcinka od skrzyżowania z DK 75 pod Zawadkę.

Z powodu robót przejazd był tu utrudniony a już od jutra, czyli od 3 października okoliczni kierowcy muszą się nastawić na objazdy. Droga przejezdna będzie jedynie w niedzielę, czyli 4 a już od 5 do 7 października znów całkowicie zamknięta.

Zobacz też: Puścić tiry na DK 75 i na Muszynkę? Przedsięwzięcie zupełnie pozbawione sensu

Przejazd na czas inwestycji wytyczono wspomnianą DK 75, drogą powiatową Tęgoborze - Wronowice oraz drogami gminnymi.

W sumie powiat chce wyremontować tu 4 kilometry drogi za 477 000 złotych, czyli za ponad 100 000 taniej niż zakładano w kosztorysie przed przetargiem. Z całością prac wykonawca musi uwinąć się w ciągu 40 dni od podpisania umowy. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu