Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
13/05/2019 - 13:45

Od budowy chodników, po regulację potoku. Jest lista potrzeb kolejnego osiedla

Jakie problemy mają mieszkańcy osiedla Piątkowa? Okazuje się, że jest kilka spraw, które są uciążliwe dla tamtejszej społeczności. Na spotkaniu z władzami miasta omówiono bolączki.

Aby szczegółowo porozmawiać, przewodniczący zarządu osiedla zaprosił nie tylko prezydenta wraz z zastępcą, ale również dyrektorów kilku wydziałów w Urzędzie Miasta. - Bardzo się cieszę, że pan prezydent przychylił się do mojej prośby i przyjechał na spotkanie z mieszkańcami osiedla Piątkowa, aby poznać wszystkie problemy - powiedział Grzegorz Ledziński.

Mieszkańcy skarżą się na miejscowy brak dostępu do sieci wodociągowej,  problem z komunikacją miejską, a także wskazują na konieczność budowy chodników, remontów dróg i regulację potoku Łubinka. To główne tematy poruszone podczas spotkania w Miasteczku Galicyjskim.

- Zwłaszcza temat związany z regulacją potoku Łubinka, o co walczę intensywnie odkąd zostałem przewodniczącym. Na spotkaniu prezydent poważnie podszedł do przedstawionych problemów, które w miarę możliwości będzie chciał rozwiązać ku zadowoleniu mieszkańców. Wierzę, że nareszcie osiedle Piątkowa ruszy z miejsca i nadrobi zaległości - powiedział radny Ledziński.

W zebraniu uczestniczyła Marta Poremba - dyrektor Wydziału Inwestycji; Michał Sach - dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego; Krzysztof Kurzeja - zastępca dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Geodezji oraz Adam Konicki - dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Ponadto do rozmów dołączyli przedstawiciele większości klubów w Radzie Miasta: Ilona Orzeł, Dawid Dumana, Jakub Prokopowicz, Krzysztof Ziaja oraz Grzegorz Ledziński.

MŚ (m.smierciak@sadeczanin.info). Fot. ELDziękujemy za przesłanie błędu