Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
08/05/2021 - 15:35

Obwodnica wschodnia: Nowy Sącz ogłosił przetarg na drugi etap projektowy

Dobre wieści dla kierowców – Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przygotowanie projektu łącznika ulic 29 Listopada z Alejami Piłsudskiego, czyli tzw. Obwodnicy Wschodniej. Oferenci mogą składać oferty do 20 maja.

Na przygotowanie projektu pierwszego etapu obwodnicy wschodniej miasto podpisało umowę już w połowie lutego. Prace obejmujące polegające na przygotowaniu projektu budowlanego i wykonawczego, kosztorysu i pozyskaniu decyzji administracyjnych dla liczącego sobie 1,23 km łącznika ulic Pieczkowskiego i Lwowskiej mają potrwać rok i kosztować będą niecałe pół milina złotych. O szczegółach pisaliśmy w publikacji Już nie milion za projekt części obwodnicy wschodniej. Projektant wyłoniony

Miasto już jednak idzie kolejny krok do przodu i już ogłosiło przetarg na sporządzenie takiej samej – pod względem merytorycznym – dokumentacji na II etap przedsięwzięcia, czyli budowy kolejnego odcinka obwodnicy wschodniej tym razem obejmującego łącznik ulic 29 Listopada z Alejami Piłsudskiego.

Zobacz też: „Krew nas już zalewa!” Asfalt wylali a Wiśniowieckiego nadal nieprzejezdna…

Przypomnijmy, że w sumie budowa obwodnicy wschodniej może wedle obecnych szacunków kosztować ok. 167 milionów złotych. Jak jest cel budowy tej obwodnicy? Obwodnica ma odciążyć ruch w rejonie skrzyżowania ul. Lwowskiej i Nowochruślickiej i ułatwić przejazd od strony Krakowa i Gorlic w kierunku Krynicy-Zdroju.

W przebieg łącznika ulic Pieczkowskiego z Al. Piłsudskiego i ul. 1 Brygady mają wpisać się dwa mosty - nad Łubinką i Kamienicą, 11 skrzyżowań i 5 rond.

- Musimy mieć gotową dokumentację – podkreślał już w lutym prezydent Ludomir Handzel. – To jest podstawa. Jeśli pojawi się w nowej perspektywie unijnej możliwość finansowania takiej inwestycji to oczywiście będziemy o te środki zabiegali.  Wciąż zabiegam, aby ta inwestycja została włączona do programu stu obwodnic. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w NS)Dziękujemy za przesłanie błędu

Zbigniew Konieczek Sądeczaninem 2020 Roku