Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
26/11/2022 - 08:40

Obława na Sądecczyźnie. W kilku miejscowościach zaroiło się od policjantów [ZDJĘCIA]

Dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na sklep jubilerski. Przestępcy zabrali gotówkę i biżuterię, a następnie wsiedli do zaparkowanego nieopodal samochodu i uciekli z miejsca w kierunku granicy ze Słowacją. Właśnie taki scenariusz miały policyjne ćwiczenia, które zostały przeprowadzone na terenie Sądecczyzny.

W czwartek na terenie Sądecczyzny zostały przeprowadzone ćwiczenia pod nazwą „Jubiler 2022”, w których wzięli udział sądeccy policjanci.  

- Scenariusz zakładał, że policjanci otrzymali informację o napadzie na sklep jubilerski w Nowym Sączu. Według zgłoszenia dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę, zabrało gotówkę i biżuterię, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia, a następnie wsiedli do zaparkowanego nieopodal samochodu – informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Miał strasznego pecha. Przytrafiło mu się to podczas egzaminu na prawo jazdy

Na głównych drogach w kilku miejscowościach Sądecczyzny zostały rozstawione posterunki blokadowe. W trakcie prowadzonej akcji okazało się, że sprawcy poruszają się w kierunku Krynicy-Zdroju. Tam ich samochód pokonał blokadę i kontynuował ucieczkę.

Zobacz też Z mieszkania dobiegało rozpaczliwe wołanie o pomoc. Przed blokiem zaroiło się od służb ratunkowych 

W Tyliczu przestępcy porzucili pojazd i pieszo oddalili się do lasu. Tam zostali zatrzymani przez policjantów.

- Podobne ćwiczenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych – wyjaśnia kom. Justyna Basiaga. ([email protected] Fot. KMP Nowy Sącz)

Obława na Sądecczyźnie. W kilku miejscowościach zaroiło się od policjantów
Dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na sklep jubilerski. Przestępcy zabrali gotówkę i biżuterię, a następnie uciekli z miejsca w kierunku granicy ze Słowacją. Właśnie taki scenariusz miały policyjne ćwiczenia, które zostały przeprowadzone na terenie Sądecczyzny.


Dziękujemy za przesłanie błędu