Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
27/03/2023 - 17:40

Objazdy na powiatówce! Noga z gazu na trasie Wytrzyszczka – Bartkowa Posadowa

Uwaga kierowcy korzystający z drogi powiatowej prowadzącej przez Bartkową Posadową. Czekają Was dwa dni utrudnień i to na docinku do skrzyżowania z DW 975. Sprawdźcie terminy objazdów.

Zobacz też: Nie liczcie, że te wyboje przerobią na drogę. Na nitkę Niecew/Podole – Górowa nie ma pieniędzy

Już w grudniu ubiegłego roku radny powiatowy Marcin Bulanda apelował o przegląd techniczny i naprawę drogi od Bartkowej do Rożnowa. - Droga ta jest już w bardzo złym stanie i mieszkańcy proszą o uwzględnienie remontu tej drogi w najbliższych latach - podkreślał samorządowiec.

Jak zapewniał wtedy w odpowiedzi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński: - (…) przegląd drogi powiatowej 1449 Wytrzyszczka – Tropie – Bartkowa Posadowa zostanie przeprowadzony przez pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu niezwłocznie po zakończeniu okresu zimowego. Na tej podstawie zarząd powiatu miał zdecydować o zakresie i terminie wykonania prac poprawiających warunki przejezdności i bezpieczeństwo ruchu w tej miejscowości.

Zobacz też: Tyle godzin bez prądu! Sprawdź harmonogram przerw w zasilaniu dla Sądecczyzny

Przypomnijmy też przy okazji, że już czwartym kwartale 2022 r. w oparciu o środki budżetu powiatu została rozpoczęta modernizacja tej drogi na długości 595 m, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 975 w miejscowości Bartkowa. Kolejne 3 odcinki zagrożone osuwiskiem objęte są dokumentacją geologiczno – inżynierską.

Dziś jednak PZD informuje właśnie, że przez dwa dni, 29 i 30 marca, czyli w najbliższą środę i czwartek w godzinach od 9 do 16 będą prowadzone prace związane z modernizacją drogi powiatowej Wytrzyszczka – Tropie – Bartkowa Posadowa.

Zobacz też: Kiedy wreszcie zabezpieczą osuwisko na powiatówce w Bartkowej? Odpowiedź nie jest prosta

Tym samym droga ta będzie zamknięta dla ruchu w miejscowości Bartkowa Posadowa a dokładniej od jej skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 975 do domu wczasowego „Stalownik”.

Objazd wytyczony jest drogą wojewódzką nr 975 Gródek nad Dunajcem – Dąbrowa i drogą krajową nr 75 Czchów – Dąbrowa i powiatową Witowice – Rożnów.

Drogowcy zastrzegają też jednocześnie, że jeśli pogoda im nie dopisze, to roboty będą wykonane w późniejszym terminie. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info PZD)Dziękujemy za przesłanie błędu