Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
21/05/2018 - 08:15

Nowy sądecki dworzec autobusowy wyłania się z ziemi [ZDJĘCIA]

Kilka tygodni temu z pejzażu miasta zniknął, raz na zawsze, stary dworzec MPK przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu. Na miejscu wyburzonych wiat przystankowych budowany jest nowoczesny dworzec, na którym zatrzymywać się będą miejskie autobusy.

Inwestycję od marca tego roku prowadzi znana sądecka firma Erbet. Na realizację zadania ma osiemnaście miesięcy. Pochłonie ono prawie 11 mln złotych.

Zobacz także: Futurystyczny dworzec, a w tle sklep jakby nie „z tej epoki”

Andrzej Górski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu jest zadowolony z tempa prac .

- Postępują one zgodnie z przyjętym harmonogramem – mówi szef MPK w Nowym Sączu. – Wykonawca ma już za sobą mało efektowny etap prac, czyli wykonanie fundamentów. W górę piętrzą się już kolejne elementy nowego dworca.

Zobacz także: Stary dworzec autobusowy przy ul. Kolejowej zamienia się w stertę gruzu [ZDJĘCIA, FILM]

Dwukondygnacyjny budynek dworca autobusowego będzie nowoczesny i przestronny. Jego integralną częścią będą zadaszone, przeszklone perony z dostosowaną do potrzeb pasażera infrastrukturą.

Na parterze znajdą się m.in. Punkt Obsługi Klienta, automaty do sprzedaży biletów, toalety i poczekalnia dla pasażerów. Na pierwszym piętrze będą pomieszczenie techniczne, pokój monitoringu, poczekalnia dla kierowców i sala obsługi pasażerów. Budynek będzie oczywiście przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

[email protected], Fot. IM.

Dworzec przy ul. Kolejowej wychodzi z ziemi
Dworzec przy ul. Kolejowej wychodzi z ziemi


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)