Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
02/03/2017 - 10:30

Nowy Sącz/ulica Kolejowa: lada dzień wznowią remont

Prace remontowane na ulicy Kolejowej zostaną wznowione w marcu. Ze względu na złe warunki atmosferyczne przerwano je w grudniu i czasowo oddano ulicę do ruchu.

-  Do wykonania zostały prace związane z robotami brukarskimi, robotami asfaltowymi, zieleńcami oraz oznakowaniem pionowym i poziomym. MZD prowadzi stale monitoring stopnia zamarznięcia gruntu, wykonuje odwierty, aby dopuścić wykonawcę do zgodnego z technologią zakończenia robót – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek.

O zmianie organizacji ruchu kierowcy zostano poinformowani z wyprzedzeniem.

Zobacz też: Kiss&Ride - pocałuj i jedź! W Nowym Sączu będzie nowy znak drogowy [FILM]

Przypomnijmy. Remont ulicy Kolejowej wart jest. ok. 3 mln złotych. Wykonawcą jest sądecka firma ZBD. Już w listopadzie wiadomo było, że prace zakończą się z czterotygodniowym opóźnieniem. Powodem były prace, które prowadziły dwie miejskie spółki Sądeckie Wodociągi i MPEC. Obie remontowały to, co trzeba wyremontować jeśli chodzi o sieci w korpusie ulicy. Konieczność przeprowadzenia wielu poprawek wyszła dopiero po odsłonięciu instalacji przez drogowców. Jeśli właściciele sieci wzięliby się za remont urządzeń biegnących w drodze w innym terminie MZD straciłby tym samym 10 - letnią gwarancję, którą daje wykonawca remontu Kolejowej.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info

Ulica Kolejowa


Dziękujemy za przesłanie błędu