Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
12/04/2023 - 10:25

Nowy Sącz/Magazynowa: jest w końcu przetarg na remont tego drogowego koszmaru

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na modernizację jednej z najbardziej zniszczonych dróg w Nowym Sączu, czyli ulicy Magazynowej. Jakie wymagania postawiono potencjalnemu wykonawcy inwestycji?

Nowy Sącz/Magazynowa: jest w końcu przetarg na remont tego drogowego koszmaru

Gdy radni uchwalali budżet Nowego Sącza na 2023 rok apetyt na inwestycje drogowe był ogromny. Oczywiście z zastrzeżeniem, że miastu uda się na poszczególne zadania pozyskać odpowiednie dofinansowanie. Tak było też w przypadku ulicy Magazynowej. I tu już w lutym mogliśmy mówić o pierwszym sukcesie – nowosądecki samorząd otrzymał wtedy bowiem na modernizację tej ulicy 1 400 000 zł z Rządowego Funduszu Dróg. Jednocześnie wiadomym było, że do realizacji zadania potrzebny jest wkład własny na poziomie – wedle ówczesnych szacunków – 1 600 000 zł.

Zobacz też: Zamykają kolejną ulicę w Nowym Sączu. Na Barskim będą objazdy zaraz koło szkoły

A już niebawem przekonamy się czy te szacunki odpowiadają rynkowej rzeczywistości. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu ogłosił przetarg na realizację inwestycji pod hasłem: : „Przebudowa drogi gminnej nr293186K ul. Magazynowa w km od 0+025 do km 0+635 w miejscowości Nowy Sącz, Miasto Nowy Sącz.”

Co się kryje pod tym tytułem w praktyce? Nawierzchnia jezdni, z której korzystamy dzisiaj, ma zostać całkowicie rozebrana i wykonana od nowa – począwszy od podbudowy. Wzdłuż drogi mają powstać nowe chodniki i ścieżka pieszo – rowerowa. Wymienione zostanie też oświetlenie ze szczególnym naciskiem na przejścia dla pieszych.

Jeśli przetarg okaże się korzystny, uda się wyłonić wykonawcę, to całość robót ma zostać wykonana do końca marca przyszłego, 2024 roku. Na oferty MZD czeka do 26 kwietnia. © Materiał chroniony prawem autorskim ([email protected] Fot.: MZD)Dziękujemy za przesłanie błędu