Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
31/03/2019 - 18:15

Nowy Sącz: Żonkile i uśmiech wolontariuszy otwierały serca i portfele darczyńców

Żółty kolor żonkila - kwiatka, będącego symbolem wiosny i nadziei, który dominował dzisiaj przy kościołach w Nowym Sączu i okolicznych miejscowościach doskonale wpisał się w ten przepiękny, słoneczny dzień.

Od wczesnych godzin porannych w całym regionie była prowadzona XVI akcja pn. "Pola Nadziei". Jej organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. Przed ponad dwudziestoma kościołami kwestowało dzisiaj ponad stu wolontariuszy. Wśród nich: uczniowie, opiekunowie i harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nr 9 w Nowym Sączu, uczniowie i opiekunowie z Zespołu Szkół Elektryczno - Mechanicznych, Zespołu Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, zuchy i harcerze z IV Nowosądeckiej Drużyny Wielopoziomowej "Trzy Żywioły" z Zabełcza, młodzież z parafii pw. Jana Pawła II w Nowym Sączu, wolontariusze z Zarządu osiedla Dąbrówka, Zarządu osiedla Poręba Mała, z TKKF w Nowym Sączu, wolontariusze ze Stowarzyszenia "Tradycja i Przyszłość", młodzież z Zespołu Szkół w Świniarsku, z Zespołu Regionalnego "Piątkowioki", opiekunowie, a także słuchacze różnych szkół prywatnych, przedstawiciele Zespołu Świetlic Środowiskowych, I LO i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, no i oczywiście przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

Pierwsi wolontariusze byli gotowi do akcji wczesnym rankiem, już o godz. 5.30.

W tym roku datki zbierane były na rozbudowę sadeckiego hospicjum o nowe skrzydło. Inwestycja ma się zakończyć wiosną przyszłego roku. Oddział hospicyjny zostanie powiększony o 23 łóżka. W nowym skrzydle będą mieli również zapewnioną opiekę pacjenci korzystający z tzw. usługi wytchnieniowej.

Akcja była prowadzona na terenie Nowego i Starego Sącza, Świniarska, Librantowej, Wielogłów, Piątkowej i Nawojowej. W tym roku na tej długiej liście miejscowości znalazły się po raz pierwszy Łącko i Poręba Mała.

- Akcja przebiegała wspaniale - mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Towarzystwa Sadeckie Hospicjum. - Przepiękna, wiosenna pogoda dopisała. Ofiarodawców nie brakowało, a to najważniejsze. Mieszkańcy doskonale wiedzieli na co zbierane są pieniądze. Wiedzieli również, jaką działalność prowadzi hospicjum i komu pomaga.

W tym roku dla darczyńców przygotowano 10 tys. przepięknych żonkili. Wolontariusze oprócz kwiatów rozdawali samoprzylepne znaczki z symbolem akcji, a także "żonkilowe pocztówki", będące pokłosiem tegorocznego konkursu "żonkilowa kartka" zorganizowanego w szkołach.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, podczas XV jubileuszowej akcji "Pola Nadziei" padł rekord, jeśli chodzi o zebraną kwotę. Było to 73 tysiące złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na rozbudowę hospicjum.

Ile pieniędzy zebrano podczas tegorocznej XVI akcji "Pola Nadziei" będzie wiadomo jutro.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

Akcja Pola Nadziei 2019
Akcja Pola Nadziei 2019


Dziękujemy za przesłanie błędu