Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
22/03/2019 - 14:40

Nowy Sącz: zobacz, co dzieje się na trasie pieszo-rowerowej nad Kamienicą

Trwa budowa pięciokilometrowej trasy pieszo-rowerowej nad Kamienicą w Nowym Sączu. Ciężkie maszyny pracują już przy moście 700-lecia.

Roboty w terenie rozpoczęły się miesiąc temu. Już została wykonana spora część prac. Trasa pieszo-rowerowa nad Kamienicą została wytyczona i poszerzona. Na dużej jej części podłoże zostało utwardzone. Przycięto także kolidujące z trasą zarośla.

Przypomnijmy, że zadanie to realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Nowego Sącza. Na ten cel przeznaczono 5 276 700 złotych (brutto). Ścieżka ma być gotowa do 1 sierpnia br.

Jest ona jednym z elementów dużego projektu pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku”, którego głównym partnerem i liderem jest Fundacja Sądecka.

Czytaj także: Strach było tutaj spacerować, ale to już się zmienia [FILM]

W projekcie, oprócz Nowego Sącza udział biorą samorządy gmin: Stary Sącz, Łącko, Chełmiec oraz Bobowa.

Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

Urząd Miasta w Nowym Sączu uzyskał dofinansowanie na wspomniany projekt w kwocie 1 563 000 złotych.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)