Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
18/08/2018 - 22:00

Nowy Sącz: zlot Food Trucków odmienił Jagiellońską. Było tłoczno!

Tego jeszcze nie było. Przez ulicę Jagiellońską nazywaną sądeckim deptakiem z trudem można było dzisiaj się przecisnąć. Tak był zatłoczony mieszkańcami Nowego Sącza i turystami. Smakowite jedzenie serwowane z food trucków przyciągnęło tysiące osób. Kto sprawił, że tak sie stało? II Zlot Food Trucków, który w ten weekend zagościł w Nowym Sączu.

Sądeczan i nie tylko przyciągało przez cały dzień smakowite jedzenie z różnych zakątków świata. Smaki, niejednokrotnie bardzo egzotyczne mieszały się z zapachami. Można było wybierać i przebierać w najprzeróżniejszych potrawach. A, jak je się w takim, czy innym kraju  można było przekonać się kupując smaczny przysmak w takim, czy innym food trucku. Ludzie chętnie po nie sięgają, bo są świeże i smaczne

Nowy Sącz gości właścicieli food trucków  już po raz drugi. Food trucki ustawiły się w tym roku po obu stronach sądeckiego deptaku i to, jak się okazało był strzał w dziesiątkę. Od rana klientów nie brakowało. Jeszcze teraz, choć już wieczór mieszkańcy spacerujący w centrum rynku zatrzymują się przy food truckach, albo delektują się smakołykami przy ustawionych tam stolikach.

Oprócz wybornego jedzenia na sądeczan czekała strefa muzyki, strefa chillout, ogródek piwny i inne atrakcje. Imprezę współorganizuje Urząd Miasta Nowego Sącza.

- W ten weekend Nowy Sącz gości food trucki z całej Polski - mówi Łukasz Piechaczek z agencji organizującej takie zloty. - Proponujemy kuchnię z różnych zakątków świata. Do wyboru, do koloru. Co, kto lubi. Jest kuchnia amerykańska z burgerami, są frytki belgijskie. Są to takie standardy. Ogromną popularność zyskuje kuchnia meksykańska. Są hiszpańskie churros (hiszpański przysmak śniadaniowy). Mamy też kuchnię holenderską, której reprezentantem są polędwiczki z dorsza, mamy kuchnię węgierską. Polecamy lody tajskie, na które jest też ogromny boom. Food trucki nie są absolutnie żadnymi budkami z fast foodami. W food truckach żywność jest smaczna i robiona ze świeżych produktów kupowanych w ten sam dzień.

Przez weekend w Nowym Sączu gości osiemnaście food trucków. Pierwsze zloty food trucków były organizowane w Polsce już kilka lat temu.

Pan Łukasz z Nowego Sącza przyszedł na deptak na Zlot Food Trucków  z rodziną.

- Impreza wspaniała i smaczna - mówi mieszkaniec Nowego Sącza. - Można skosztować potraw z różnych krajów, począwszy od lodów tajskich po specjały meksykańskie. Są pyszne burgery i inne przysmaki. Jesteśmy na tej imprezie po raz drugi i polecamy wszystkim. Mnie smakuje hamburger po sądecku z wołowiną, boczkiem, cebulą, serem. Pyszności, że palce lizać.

Jutro warto się wybrać na sądecki deptak, by popróbować smaków z różnych zakątków świata, bo impreza trwa też w niedzielę.

[email protected], Fot. IM.  

II Zlot Food Trucków w Nowym Sączu

II Zlot Food Trucków w Nowym Sączu
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik